Серен Лербю: біографія

Серен Лербю біографія, фото, розповіді - колишній датський футболіст і тренер

колишній датський футболіст і тренер

Серен Лербю почав свою футбольну кар'єру у юнацькому складі клубу «Б 1903». Потім Серен виступав за молодіжні склади клубів «Тоструп ІК» і «Фремад Амагер». У 1975 році Лербю у віці 17 років перейшов до нідерландського «Аякс» з Амстердама, разом з Сереном в «Аякс» перейшов ще один гравець «Фремад Амагер», 19-річний півзахисник Франк Арнесен. Дебют Серена за «Аякс» відбувся 11 квітня 1976 року в матчі проти клуб «Гоу Ехед Іглс». Всього за «Аякс» Серен провів сім сезонів відігравши за цей час у чемпіонаті Нідерландів 206 матчів і забивши 66 м'ячів, вигравши п'ять титулів чемпіона Нідерландів, а також два кубки Нідерландів. У всіх турнірах за «Аякс» Лербю забив 92 м'ячі в 269 матчах.

У 1983 році Серен перейшов у німецьку «Баварію» з Мюнхена. Дебют Лербю в Бундесліги відбувся 13 серпня 1983 року в матчі проти леверкузенського «Байєра», Серен відіграв весь матч, а його нова команда перемогла з рахунком 2:1. Свій перший гол у чемпіонаті Німеччини Лербю забив 1 жовтня 1983 року в матчі проти «Боруссії» з Менхенгладбаха, який завершився крупною перемогою «Баварії» з рахунком 4:0. У своєму першому сезоні за «Баварію» в чемпіонаті Німеччини Серен забив лише три м'ячі в 30 матчу. 31 травня 1984 Лербю став володарем кубка Німеччини. У фінальному матчі за кубок Німеччини «Баварія» зустрілася з менхенгладбахської «Боруссією», в основний час була зафіксована нічия 1:1, а в додаткових таймах команди також не змогли виявити найсильнішого, тоді довелося пробивати серію після матчевих пенальті, Лербю першим у «Баварії »виконував одинадцятиметровий удар і зміг переграти воротаря« Боруссії »Ульріха свербінні, в результаті« Баварія »перемогла з рахунком 7:6.

У сезоні 1984/1985 Серен в 28 матчах чемпіонату Німеччини забив 11 м'ячів, які під чому допомогли «Баварії» стати чемпіоном. Лербю став третім бомбардиром в «Баварії» у сезоні, а першим став Лотар Маттеус, який забив 16 м'ячів в 33 матчах. У наступному сезоні «Баварія» знову стала чемпіоном, а також виграла кубок Німеччини. Всього за три сезони Серен провів за «Баварію» в чемпіонатах Німеччини 89 матчів і забив 22 м'ячі. У 1986 році Мельбю поповнив склад французького «Монако», в тому ж році клуб очолив колишній тренер «Аякса» Штефан Ковачс. У чемпіонаті Франції Серен не дуже добре проявив себе, забивши 6 м'ячів в 28 матчах. Відігравши один сезон у Франції Серен повернувся в Нідерланди й став гравцем «ПСВ» з Ейндховена. Серен протягом двох сезонів за «ПСВ» виграв з клубом два чемпіонати і два кубки Нідерландів, а також кубок Чемпіонів 1988 року, обігравши у фіналі португальську «Бенфіку» в серії пенальті з рахунком 6:5, у складі «ПСВ» один з одинадцятиметрових забив Серен. У 1989 році Лербю завершив свою ігрову кар'єру у віці 31 року.

У національній збірній Данії Серен дебютував 24 травня 1978 в матчі проти Ірландії, Лербю відіграв весь матч і забив один м'яч, а його збірна зіграла внічию 3:3. У 1984 році Лербю з складі збірної відправився на Чемпіоант Європи до Франції. У першому матчі турніру проти збірної Франції, в якому датчани програли з рахунком 1:0, Серен участі не брав. Дебютував Лербю на турнірі 16 червня 1984 року в матчі проти збірної Югославії, що завершився розгромом югослав з рахунком 5:0. Обігравши в наступному матчі Бельгію з рахунком 3:2, данці змогли вийти з групи півфінал. У півфіналі Данії належало зустрінеться зі збірною Іспанії. 24 червня 1984 на стадіоні «Стад Герланд» при 47 тис. глядачів Серен вже на 7-ій хвилині матчу вразив ворота іспанців, але в другому таймі Антоні Маседо на 67-ій хвилині зрівняв рахунок у грі. Основний час матчу так і зафіксувало нічию 1:1, у додатковий час команди також не виявили сильнішого. Переможця виявила серія після матчевих пенальті, першим у данців реалізував свій пенальті Кеннет Ларсен, потім забивали Йеспер Ольсен, Мікаель Лаудруп і Серен Лербю, п'ятий пенальті, який не реалізував Елькер Пребен, пропустив у фінал іспанців.

Серен також брав участь в 1986 році на чемпіонаті світу в Мексиці, на якому його збірна змогла дійти до 1 / 8 фіналу. Через два роки Лербю у складі збірної відправився Чемпіоант Європи в Німеччину. На турнірі Серен не зіграв жодного матчу, а його збірна навіть не змогла вийти з групи програвши всі три матчі. Всього за збірну Лербю провів 67 матчів і забив 10 м'ячів.

Тренерська кар'єра

Після завершення ігрової кар'єри Серен займав керівну посаду у своєму колишньому клубі Б 1903, але після реформування клубу Лербю покинув команду . У період з 9 жовтня 1991 по 10 березня 1992 Серен займав посаду головного тренера мюнхенської «Баварії». Потім Лербю завершив з тренерською кар'єрою і став футбольним агентом.