Красніков Микола Олегович: біографія

Красніков Микола Олегович біографія, фото, розповіді - уфимський гонщик, діючий 12-кратний чемпіон світу з мотоперегонів на льоду
День народження 04 лютого 1985

уфимський гонщик, діючий 12-кратний чемпіон світу з мотоперегонів на льоду

Микола Красніков самовдосконалюється з кожним роком, з кожною своєю перемогою. В кінці минулого сезону він зізнався, що вже не вивчає перед гонкою доріжку, як було ще кілька років тому. Тепер йому все одно, по чому їхати, адже справжній майстер повинен однаково добре їздити на будь-якому треку, в будь-яку погоду. Головний критерій - не доріжка, а суперники. Кредо Краснікова: завжди поважати будь-якого суперника, нікого не вважати слабким, і в кожному заїзді виступати з повною самовіддачею.

У торішньому особистому чемпіонаті світу Микола Красніков здобув перемогу з максимально можливою кількістю очок, вигравши всі вісім фінальних етапів. Перемогти у восьми етапах за чемпіонат, навіть не підряд, не вдавалося нікому навіть на ті часи, коли він складався з 10 або 12 гонок.

nВ 11 років почав займатися мотоспортом. Напевно завдяки батькові син став завойовувати титули чемпіона світу. Саме батько, продавши машину, купив йому кросовий мотоцикл Suzuki RM 125 і «м'яку» льодову раму. З 13 років, із зими 1998/99 років почав займатися гонками на льоду - на озері. У 15 років дебютував в офіційних змаганнях, 18 лютого 2000 здобув свою першу перемогу, вигравши з 15 очками півфінал юніорської першості Росії.

16 грудня 2000 Микола вперше виступив за ШААЗ на льоду уфімського стадіону «Будівельник» у першому етапі командного чемпіонату Росії, а через рік, 15 грудня, на тому ж стадіоні дебютував у складі команди «Башкортостан» уфімського СК ім. Г. Кадирова і здобув перемогу в першому етапі вищої ліги разом з Сергієм Козаковим та Іллею Дроздовим. У сезоні 2001/2002 років це тріо здобуло золоті медалі чемпіонів Росії, почавши безперервну переможну серію уфімського клубу. З тих пір життя і спортивна біографія Миколи Краснікова нерозривно пов'язані з Уфою і Башкортостаном. У тому ж 2002 році у віці 17 років він завоював срібну медаль на чемпіонаті Європи. До речі, з усіх титулів, що існують у мотогонках на льоду, в багатій спортивної колекції Краснікова немає тільки титулу чемпіона Європи.

На початку величезну роль у його становленні відіграли Володимир Белоногов і Сергій Шутов. Згодом Белоногов як механіка і тренера увійшов до команди Краснікова, на рахунку якої дев'ять з 12 золотих медалей чемпіона світу. Ще одним членом команди був батько - заслужений працівник фізичної культури Республіки Башкортостан Олег Красніков. З минулого року батько - тренер Миколи і механік по ходовій частині. Механік по двигуну - Марат Куюк з Жовтневого, в недавньому минулому гонщик, а потім механік команди «Лукойл».