Альберт Коста Касальс біографія, фото, розповіді - професійний іспанський тенісист і тенісний тренер

професійний іспанський тенісист і тенісний тренер

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

У 1993 році 18-річний Альберт Коста вийшов у фінал Відкритого чемпіонату Франції серед юнаків і виграв один з головних юніорських тенісних турнірів, Orange Bowl. У тому ж році він почав виступи у фахових тенісних турнірах. Вже в цьому році йому вдалося дійти до півфіналу «челленджера у Кошице і чвертьфіналу турніру ATP в Чилі.

У 1994 році Коста досяг помітних успіхів на грунтових кортах. Вже в січні він виграв «челленджер» у Мар-дель-Плата (Аргентина), а в травні - ще один, в Турині, після чого він увійшов до сотні найсильніших тенісистів світу за рейтингом ATP. За рік він три рази виходив у півфінал турнірів АТР, у Оейраш (де обіграв у третьому колі п'яту ракетку світу, свого співвітчизника Серхі Бругеріо), Празі і Бухаресті, і вже у вересні вперше увійшов до числа 50 кращих тенісистів світу. За підсумками сезону він був удостоєний нагороди ATP в категорії «Новачок року». У березні 1995 року в Касабланці він пробився у свій перший фінал турніру АТР, через два тижні повторивши це досягнення у Оейраш, а в серпні в Кіцбюелі (Австрія) завоював свій перший титул АТР, перемігши у фіналі Томаса Мустера, третю ракетку світу і майстри грунтових кортів.

Пік кар'єри: 1996-2002

На початку 1996 року Коста ще двічі дійшов до фіналу турнірів АТР, у тому числі і на турнірі серії Мастерс в Монте-Карло, де переміг Андре Агассі та Марсело Ріоса, а у фіналі програв Мустеру в п'яти сетах. Після цього він увійшов до двадцятки найсильніших тенісистів світу, а з липня по вересень виграв три турніри АТР. У свій перший рік у збірній Іспанії в Кубку Девіса він провів за неї чотири гри і допоміг їй вийти до Світової групи. Він також взяв участь в Олімпійських іграх в Атланті, де програв на твердому покритті вже в другому колі бразильцеві Фернандо Мелігені, 93-го в світі.

У 1997 році Коста спочатку дійшов до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, що залишиться його кращим досягненням у турнірах Великого шолома на будь-яких кортах, окрім грунтових. У квітні в Барселоні він виграв перший в кар'єрі турнір серії ATP Championships. Це був ювілейний, сотий фінал турніру в Барселоні, і в ньому Коста переміг іншого каталонця, Альберта Портас. Після цієї перемоги він вперше увійшов в Top-10 тенісного рейтингу. Через місяць він привів збірну Іспанії до перемоги в командному Кубку світу, вигравши всі свої матчі в одиночному розряді на груповому етапі і у фіналі. До кінця року він переміг ще на турнірі в Марбельї і зберіг місце у двадцятці найсильніших.

На наступний рік Коста піднявся на новий щабель в кар'єрі, вигравши турнір Мастерс у Гамбурзі. По ходу турніру він переміг двох суперників з першої десятки. Відразу після цього в Римі він дійшов до фіналу ще одного турніру Мастерс, а потім до четвертого кола на Відкритому чемпіонаті Франції. За підсумками сезону він став резервним учасником чемпіонату світу за версією АТР, замінив там вибулого Ріоса, але програв обидві зустрічі на груповому етапі.

У 1999 році Коста виграв три турніри АТР, у тому числі вдруге в Гштаде ( Швейцарія) і третій в Кіцбюелі. Серед переможених їм у цьому році суперників були три гравці з першої десятки рейтингу. Однак його успіхи на великих турнірах були скромніше, ніж рік тому, і він насилу повернувся до першої двадцятки тільки наприкінці сезону. У наступному році він вперше за шість років не дійшов до фіналу ні в одному турнірі і закономірно вибув зі списку 20 кращих тенісистів світу. Його найкращим досягненням цього року в одиночному розряді став другою в кар'єрі вихід у чвертьфінал Відкритого чемпіонату Франції. При цьому, сезон 2000 року ознаменувався для нього двома важливими успіхами: спочатку він в парі з Алексом Корретхой завоював бронзові медалі Олімпійського турніру в Сіднеї, перемігши в другому колі і матчі за бронзу сильних суперників із Чехії і ПАР, а потім зі збірної виграв Кубок Девіса .