Альберто Факундо Коста: біографія

Альберто Факундо Коста біографія, фото, розповіді - більш відомий як Тіно Коста

більш відомий як Тіно Коста

Кар'єра

Тіно Коста почав свою кар'єру в Аргентині, грав за місцевий клуб «Ла тераццо». У віці 17 років він прийняв досить ризиковане рішення: залишивши країну, виїхав до Гваделупу грати за клуб «Расинг Де-Бас-Тер». У Гваделупі Тіно провів два роки. Своєю хорошою грою він привернув увагу паризького «Расинга», який грав у третій лізі. За сезон, проведений у «Расингу», Тіно Коста з'явився на полі в 28 матчах і забив 3 голи. У наступному сезоні він підписав контракт з клубом «За». Там в першому сезоні Коста зіграв 39 матчів і забив 4 голи.

З «За» Коста перейшов до «Сет». Там він став одним з лідерів команди, зігравши 29 матчів, забивши 3 м'ячі і віддавши 7 гольових передач. У цьому сезоні він був названий кращим гравцем ліги, що призвело до інтересу з боку більш іменитих клубів.

Перед початком сезону 2008/09 Коста підписав 3-річний контракт з «Монпельє», клубом другої ліги. Він дебютував за клуб в першому ж матчі сезону, зігравши усі 90 хвилин у програному матчі з «Страсбургом». Свій перший м'яч в офіційних іграх за клуб Тіно забив через кілька тижнів у матчі проти «Реймса», виграний його командою з рахунком 4:0. Сезон виявився для клубу вдалим: «Монпельє» був серед трьох команд, які за підсумками сезону вийшли в Лігу 1. В останньому переможному матчі, знову ж таки зі «Страсбургом», який також боровся за путівку у Лігу 1, Коста забив переможний гол на 19-й хвилині. Протягом усього цього сезону Коста забив 8 голів і зробив 11 гольових передач. Він був номінований на титул гравця року, але в підсумку на голосуванні поступився камерунцю Полю Ало'o.

Після цього на гравця стали претендувати кілька французьких клубів, в першу чергу «Ланс» і «Тулуза». Тим не менш, Коста спростовував будь-які чутки про переїзд з «Монпельє» і 1 липня 2009 року підписав новий контракт з клубом до 2013 року. Свій дебют в Лізі 1 Коста відзначив забитим голом у матчі з «Лорьяном», зробивши це на 60 хвилині. Матч закінчився внічию з рахунком 2:2. На наступному тижні він забив знову, на цей раз його команда з рахунком 2:0 здобула перемогу над «Сошо». У цілому Тіно провів ще один хороший сезон, тим самим викликавши інтерес з боку вже не тільки французьких клубів.

1 липня 2010 Коста став гравцем «Валенсії», підписавши з клубом 4-річний контракт. Сума трансферу склала 6,5 млн ?. Після переходу Коста сказав:

n

Все, що відбувається - ніби сон. Я мріяв отримати можливість грати в «Валенсії», в гранді Європи та Іспанської ліги. Я оцінюю зусилля і бажання клубу, який так старанно домагався мого переходу. Я з нетерпінням очікую ігор і хочу довести, що вони не помилилися. Для мене «Валенсія» завжди була улюбленою командою, де грали кращі гравці аргентинського футболу: Айяла, Кілі Гонсалес, Клаудіо Лопес і Маріо Кемпес. Я викладуся на всі 100%.

n

14 вересня 2010 Тіно Коста відкрив рахунок своїм голам за «Валенсію», відзначившись у гостьовому матчі Ліги чемпіонів проти турецького «Бурсаспора». Матч закінчився розгромною поразкою господарів з рахунком 0:4; аргентинський півзахисник крім забитого м'яча відзначився участю у ще одній гольовий комбінації: другий м'яч «Валенсії» був забитий безпосередньо після виконаного Тіно Костою штрафного удару.