Стівен Джеймс «Стів» Коппелл: биография

Запрошення до збірної, пік кар'єри

Пізніше в 1977 році Коппелл отримав виклик до збірну Англії на останню відбіркову гру до чемпіонату світу 1978 року проти Італії на «Уемблі». Коппелл зіграв у матчі, який Англія виграла з рахунком 2:0, але збірна втратила занадто багато очок у попередніх іграх і не потрапила на чемпіонат світу. Новий тренер збірної Англії Рон Грінвуд довіряв Коппелл, викликавши його на низку товариських матчів у 1978 році, в одному з яких Стів забив свій перший гол за збірну - в переможному матчі проти Шотландії на "Хемпден Парк».

У Наступного року Коппелл стабільно грав основі клубу і збірної Англії, забивши за збірну голи Чехословаччини та Північної Ірландії і забиваючи за «Юнайтед», який знову досяг фіналу Кубка Англії в 1979 році. У цьому сезоні Коппелл не пропустив жодної гри за клуб.

Суперником по фіналу Кубка Англії був лондонський «Арсенал», що поступився цей трофей у минулому році «Іпсвіч». «Каноніри» вели після першого тайму з рахунком 2:0 і утримували лідерство по ходу майже всього матчу. За 4 хвилини до кінця зустрічі Коппелл пробив штрафний, м'яч відскочив від Джо Джордана до захисника «Юнайтед» Гордону Макквіну, який забив м'яч у сітку воріт суперника. Натхнені манкуніанці пішли на вирішальний штурм і дві хвилини потому, коли гравці «Арсеналу» не змогли нормально винести м'яч від воріт, Коппелл зробив приголомшливий навіс на Семмі Макілроєм, який прийняв м'яч, обіграв двох захисників і зрівняв рахунок в матчі - 2:2. За хвилину до кінця основного часу, коли, здавалося, командам належить овертайм, нападаючий «Арсеналу» Алан Сандерленд забив переможний для своєї команди гол у ворота «Юнайтед». «Арсенал» виграв з рахунком 3:2 і завоював Кубок Англії, а Коппелл вдруге поступився у фіналі цього турніру.

Через тиждень на тому ж «Уемблі» Коппелл пощастило більше: він забив гол і зробив гольову передачу в матчі Англії проти Шотландії, який англійці виграли з рахунком 3:1. Наступні два роки він продовжував стабільно виступати за збірну і за «Юнайтед». Він знову відзначився в матчі з Шотландією в 1980 році на «Хемпден Парк». На Євро 1980 Коппелл зіграв у перших двох групових матчах, але Англія так і не змогла вийти з групи.

Травма

Трагічний поворот у кар'єрі Коппелл стався під час важливого відбіркового матчу на чемпіонат світу 1982 проти збірної Угорщини. Стів отримав страшний удар у коліно, пізніше описавши його так: «це було схоже на те, що хтось заклав феєрверк у моє коліно і він вибухнув». Коппелл був прооперований, коліно було відновлено і Стів продовжив грати.

До початку чемпіонату світу в Іспанії Коппелл відновився від травми і зіграв у всіх трьох групових матчах, а потім у матчі другого раунду проти Західної Німеччини. Після наступного матчу Англія вилетіла з турніру, а Коппелл переніс другу операцію на коліні.

Він продовжував, як міг, грати за «Манчестер Юнайтед» після травми, зігравши в 36 матчах у сезоні 1982/83 і в 29 матчах в сезоні 1983/84, а також у двох матчах за збірну після чемпіонату світу (у одному з них, проти Люксембургу він забив гол, а Англія виграла з рахунком 9:0).

Коппелл зіграв у фіналі Кубка Ліги 1983 року, в якому «Юнайтед» поступився "Ліверпулю" з рахунком 2:1 . Але у фіналі Кубка Англії того ж року Стів участі не взяв через рецидив травми коліна. «Юнайтед» зіграв внічию з «Брайтон і Хоув Альбіон» з рахунком 2:2, а в переграванні виграв з рахунком 4:0, в п'ятий раз у своїй історії завоювавши Кубок Англії.

Стів переніс ще одну операцію , але безрезультатно, і в жовтні 1983 року оголосив про своє рішення завершити кар'єру у віці 28 років. Він встановив клубний рекорд за найбільшою кількістю безперервних матчів у складі «Манчестер Юнайтед» - 207 матчів з 1977 по 1981 рік - цей рекорд все ще не побитий. Всього за клуб з Манчестера Коппел провів 396 матчі і забив 70 голів; за збірну Англії він провів 42 матчі і забив 7 голів.