Джеймс Брендан Беннет Коннолі: біографія

Джеймс Брендан Беннет Коннолі біографія, фото, розповіді - американський легкоатлет і письменник, чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896

американський легкоатлет і письменник, чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896

Коннолі народився у Бостоні 28 жовтня 1868. Він був одним з 12 дітей у родині Джона і Ганна Коннолі, ірландських католицьких емігрантів з Голуейя. У дитинстві, він займався спортом - грав в американський футбол і займався легкою атлетикою. У 1895 році, він вступив до Гарвардського університету, і на наступний рік поїхав на вантажному кораблі до Афін, щоб взяти участь у I літніх Олімпійських іграх. Зате, що він поїхав туди не запитавши дозволу в університету, його відрахували.

Беручи участь в іграх, він виграв три медалі, в тому числі одну золоту. Спочатку, 6 квітня, він брав участь у змаганні з потрійного стрибка. Він майже на метр обійшов найближчого суперника з Франції Олександра Тюффері, і з результатом у 13,71 м, переміг у змаганні. Це змагання проходило раніше інших, і Джеймс Коннолі став найпершим Олімпійським чемпіоном.

На наступний день, 7 квітня, він змагався у стрибку в довжину. З результатом в 5,84 м, він зайняв третє місце, поступившись двом своїм співвітчизникам Еллері Кларку і Роберту Гаррету. 10 квітня, Коннолі взяв участь у стрибку у висоту. Він розділив друге місце з Гарретом, показавши з ним один результат у 1,65 м. Перше місце в тому змаганні зайняв Кларк.

Через чотири роки, Коннолі поїхав на літні Олімпійські ігри в Парижі, щоб захистити свій чемпіонський титул. Однак він не зміг цього зробити, програвши тільки співвітчизникові Майєру Прінштайну.

У 1906 році, Коннолі брав участь в неофіційних літніх Олімпійських іграх, що пройшли в Афінах. Він брав участь у стрибку в довжину та потрійному стрибку. У першому змаганні він зайняв 27-е місце, а в другому - 18-та.

Після ігор, Коннолі мав багато різних професій - він працював в морських доках, брав участь в Іспано-Американської війни, був журналістом ( він писав статті про війну і літніх Олімпійських іграх 1904 в Сент-Луїсі), був автором декількох романів про море. У 1949 році, Гарвардський університет присвоїв йому докторський ступінь за його твори.

Коннолі помер у віці 88 років. У його честь, в одному з парків на півдні Бостона, поставили його скульптуру, на якій він зображений у момент приземлення після стрибка.