Майк Конвей біографія, фото, розповіді - британський автогонщик

британський автогонщик

Спортивна кар'єра

Початок

Як і багато сучасних пілотів Майк почав кар'єру з картингових змагань - у вісім років він провів перший заїзд вRye Houseу Хартфордширі. Наступною сходинкою в гоночному розвитку став титул чемпіона в національному картингової першості Формули-А.

Незабаром після цього Майк починає свою кар'єру у великому автоспорті - попереду були чотири роки в різних «формульних» серіях нижчого рівня. Вигравши в 2004 році першість британської Формули-Рено Конвей робить крок вперед і переходить в гонки Формули-3.

Процес зміни техніки був максимально згладжений: британець залишився в тій же команді (Fortec Motorsport) і ганявся майже по тим же трасах. Додаткових проблем не виникло - в перший рік Конвей займає третє місце в чемпіонаті і бере титул «новачка року». Його успіхи дозволили підписати контракт з 2MB Sports Management, яку створили колишні пілоти Формули-1 Мартін Брандл і Мартін Брандл домоглися йому місця в команді R?ikk?nen Robertson Racing, якою володів майбутній чемпіон світу Формули-1 Кімі Райкконен і його гоночний менеджер Стів Робертсон. Наступний рік став тріумфальним - Майк упевнено бере титул чемпіона всієї серії, здобувши 8 перемог в 22 стартах. У кінці осені Конвей доповнює такий вдалий сезон перемогою на престижному Гран-прі Макао Ф3 (британець переміг у тій гонці вперше за 7 років).

Після закінчення сезону-2006 Конвей отримав преміюНаціональний пілот рокуна церемонії McLaren Autosport Awards.

GP2

Зрозуміло, що для більшості європейських пілотів метою кар'єри є Формула-1, через що наступним кроком для британця став перехід в одну з гонок підтримки цього чемпіонату - в GP2.

Дебют пройшов кілька зім'ятою - у червні 2006 року перед британським етапом чемпіонату звільнилося місце в команді DPR Direxiv (основний пілот команди ОлівПла пропускав старти з-за невеликого пошкодження на попередньому етапі). Обидві гонки принесли 11-е місця. На цьому виступи у тому сезоні закінчилися.

Опрееделенние власні успіхи і робота менеджерської команди дозволили підписати повноцінний контракт бойового пілота серії в 2008 році (вдалося домовитися з однією з провідних команд серії - Super Nova Racing) і увійти в пілотську програму команди Honda Racing F1 .. Сезон ряснів безліччю сходів і лише лічені рази Конвей пробивався в окуляри (Л.Р. - 2-е місце в першій гонці в Сільверстоуні). Рік закінчився на 14-му рядку загального заліку першості.

Він залишився в серії в 2008, проте невдачі минулого сезону призвели до зміни команди - тепер він пілотував болід команди Trident Racing,. Рік вийшов не набагато краще, проте була здобута перша перемога в гонках серії - Конвей виграв спринтерську гонку в Монако. Сезон завершився на 12-му рядку загального заліку.

IndyCar

Мрію потрапити у Формулу-1 вдалося відкласти до кращих часів - після пари років в GP2 інтерес до ненмого з боку місцевих команд помітно впав. Також закрився проект в серії компанії Honda.

Менеджерська команда Конвея вирішила спробувати свого підопічного в іншому подібному чемпіонаті - в північноамериканському першості IRL IndyCar. Майк непогано провів тести на одній з місцевих стаціонарних трас, завдяки чому зміг знайти собі місце основного пілота на повний сезон у 2009 році в команді Dreyer & Reinbold Racing.

Вкаточний рік пройшов без особливих успіхів, проте на етапі в місті Сонома Конвей вдається фінішувати третім. У загальному заліку Майк виявляється на 17-му рядку.

Сезон-2010 вдається почати відносно вдало - тричі в перших п'яти гонках британець фінішує в Top10, проте під час Indy 500 все раптово обривається - на останньому колі легендарної гонки Майк потрапляє у велику аварію, в результаті якої ламає ногу і отримує компресійний перелом одного з хребців. . Реабілітація від травм не дозволила більш вийти на старт в тому сезоні.