Андрій Антанасовіч Канчельскіс: биография

У той же час до моменту появи в команді чергового новачка, Туре Андре Фло (найдорожчого футболіста в історії Шотландії), моральна обстановка в команді і серед уболівальників була розжарена до межі, а невдалі результати тільки підливали масла у вогонь.

До зимового перерви «Рейнджерс» займав лише третє місце в національному чемпіонаті, відстаючи від лідируючого «Селтіка» на 12 очок. Виступ у єврокубках також пройшло безславно, за минулорічним сценарієм - 3-е місце в групі Ліги Чемпіонів і поразка в 1 / 16 фіналу Кубка УЄФА від німецького «Кайзерслаутерна».

Наприкінці січня 2001 Канчельскіс надійшла пропозиція про перехід на правах оренди до кінця сезону в англійський клуб «Манчестер Сіті», і він на нього погодився.

Положення, в якому знаходився в той час англійська клуб, було не з кращих. «Манчестер Сіті» перебував серед аутсайдерів чемпіонату, займаючи після 24 турів 18-е місце, і вів важку боротьбу за виживання в прем'єр-лізі. Але для Канчельскіса важливо було грати, і в «Сіті» він міг отримати цю можливість. Позитивною стороною у переході було ще й те, що тренером клубу був добре знайомий йому за спільну роботу в «Евертон» Джо Ройл, який на нього розраховував і знав його можливості. Угода про оренду було укладено на три місяці з можливістю продовження.

Дебютував за новий клуб Андрій Канчельскіс в найближчому ж турі, в матчі проти грізного «Ліверпуля». Вийшовши на поле після перерви, він провів весь другий тайм, на звичному правому фланзі півзахисту. Програючи після першого тайму 0:1, «Манчестер Сіті» відігрався через три хвилини після виходу Канчельскіса, і матч закінчився з рахунком 1:1. Добре виглядав росіянин в наступному матчі проти «Мідлсбро» вийшов уже в стартовому складі і фактично відзначився забитим голом - м'яч після удару Андрія рикошетом від захисника влетів у сітку воріт суперника. Трохи пізніше в матчі Кубка Англії все з тим же «Ліверпулем» Андрій все-таки забив свій перший гол за «Сіті», але матч був програний 2:4. Втім, цей гол залишився у нього єдиним за весь час орендного строку.

За цей час Канчельскіс взяв участь в 10 матчах прем'єр-ліги, але його допомога не врятувала «Манчестер Сіті» від вильоту, і російський легіонер достроково повернувся до шотландського «Рейнджерс». Після того, як англійський клуб втратив будь-які шанси на виживання в прем'єр-лізі, можливість продовження контракту з футболістом навіть не обговорювалася.

Сезон 2001/2002. Канчельскіс повернувся в «Рейнджерс», який у минулому сезоні не тільки нічим не відзначився в Європі, але й не виграв жодного шотландського трофея (на цей раз трофейний хет-трик вдався «Селтіку»). Але це ніяк не відбилося на долі голландця Діка Адвоката, який продовжував тренувати команду. Враховуючи складні відносини між ним і російським легіонером, чекати стабільного появи Андрія Канчельскіса у складі «Рейнджерс» не доводилося, що найближче майбутнє і підтвердило. 5 ігор (250 хв) у серпні та вересні - це весь час, виділений Адвокатом російському півзахисникові.

Восени 2001 в черговий раз вилетів з Ліги Чемпіонів (вже на стадії 3-го кваліфікаційного раунду) шотландському клубу випало зустрічатися в Кубку УЄФА з російськими командами. Спочатку з «Анжі» (єдиний матч (з-за небажання шотландців їхати до Махачкали, УЄФА вирішила провести один матч на нейтральному полі) пройшов не в Махачкалі, а у Варшаві), а потім з московським «Динамо». Матчі з «Анжі» у Варшаві і «Динамо» в Глазго Канчельскіс провів на лавці запасних, а на гру з москвичами взагалі не полетів за рішенням тренера.

11 грудня 2001 Дік Адвокат, контракт з яким минав у Наприкінці сезону, достроково покинув пост тренера «Рейнджерс». Причиною цього стали незадовільні результати команди: ранній виліт з Ліги Чемпіонів і 2-е місце в чемпіонаті Шотландії після 17 турів, з відставанням на 12 очок від лідера прем'єр-ліги, принципового суперника - «Селтіка». Решту півроку голландець пропрацював в клубі на посаді спортивного директора. Новим головним тренером клубу з Глазго став Алекс Макліш, який до цього очолював шотландський «Хайберніан». На збільшенні ігрової практики Андрія Канчельскіса ця тренерська рокіровка спочатку ніяк не позначилася. До початку березня він взяв участь тільки в двох іграх на Кубок Шотландії, забивши гол в останній з них. Після цього він став частіше виходити на поле і зіграв ще в 7 матчах, більшість з яких починав у стартовому складі і провів без замін.