Андрій Антанасовіч Канчельскіс: биография

Перед початком сезону 1998/99 в керівництві «Фіорентини» в черговий раз відбулися деякі перестановки: пішов у «Болонью» спортивний директор, який і купував у свій час Канчельскіса, також залишив клуб головний тренер Альберто Малезані, який був високої думки про росіянина, і навіть пропонував йому перейти разом з ним у «Парми».

У результаті, «Фіорентина» продала Канчельскіса в розбагатів шотландський «Рейнджерс». Андрій Канчельскіс став рекордним придбанням чемпіонів Шотландії, перехід з «Фіорентини» обійшовся «Рейнджерс» в 5,5 мільйонів фунтів.

Повернення до Британії

Перед сезоном 1998/99 керівництво шотландського клубу « Рейнджерс »з Глазго поставило собі за мету вивести клуб на більш високі результати. Планувалося створити клуб, не тільки домінуючий в національній першості, але і на рівних конкурує з кращими клубами Європи, зокрема в іграх Ліги Чемпіонів.

Для цієї мети на пост тренера «Рейнджерс» був запрошений відомий голландський тренер Дік Адвокат, а також виділено величезний бюджет на покупку нових гравців. Серед новачків опинився і Андрій Канчельскіс, який став найдорожчою покупкою для шотландського клубу. З обома, слід зазначити, були підписані контракти на чотири роки.

У першому сезоні Канчельскіс, який постійно виходив на поле в основному складі, разом зі своєю новою командою вдався своєрідний трофейний хет-трик. У Шотландії «Рейнджерс» виграв усі - став чемпіоном, а також завоював Кубок Шотландії і Кубок шотландської ліги. Подібне вдалося «рейнджерам» вже вшосте. Але на європейській арені домогтися успіху шотландці не змогли, поступившись в 1 / 8 фіналу Кубка УЄФА майбутньому переможцеві цього турніру - італійської «Парму» під керівництвом Альберто Малезані, попереднього тренера Канчельскіса в «Фіорентині».

Наступний сезон для російського півзахисника склався менш вдало. Початок сезону - а воно включило успішне протистояння за вихід в груповий турнір Ліги Чемпіонів все з тією ж «Пармою» Малезані - Канчельскіс пропустив через травму ахіллового сухожилля. На позиції правого півзахисника його з успіхом замінив новачок команди американець Рейну, так що навіть після відновлення Канчельскіс часто виходив лише на заміну, і зіграв до кінця року всього в 10 матчах, забивши 3 м'ячі.

Після зимової перерви Канчельскіс став отримувати набагато більше ігрової практики, постійно виходив у стартовому складі, як у чемпіонаті, так і в Кубку. Щоправда, забити гол у прем'єр-лізі вдалося лише одного разу - в переможному матчі з рахунком 4:0 проти «Селтіка».

«Рейнджерс», як і рік тому, стали чемпіонами Шотландії і володарями Кубка країни. Підкорення ж Європи знову не вдалося. У груповому турнірі Ліги Чемпіонів, команда посіла третє місце і продовжила участь тільки в 1 / 16 фіналу Кубка УЄФА, де була обіграна німецької «Боруссією».

З отриманням ще більших повноважень від керівництва клубу перед сезоном 2000/01 головний тренер «Глазго Рейнджерс» Дік Адвокат продовжив запрошувати в команду дорогих земляків, внаслідок чого ігровий час інших футболістів і Канчельскіса зокрема різко зменшилася. А домашній матч 13-го туру прем'єр-ліги, 28 жовтня 2000 року, з «Кілмарнок», що завершився сенсаційною розгромом чемпіонів Шотландії з рахунком 0:3, став для нього і зовсім останнім матчем цього сезону за шотландський клуб.

Після невеликого конфлікту на тренуванні з Фернандо Ріксеном, одним з голландських гравців команди, російський півзахисник був відсторонений від основного складу. Від пропозиції Діка Адвоката тренуватися і грати за дублюючий склад Канчельскіс навідріз відмовився, через що пішли санкції керівництва клубу, і Андрію все одно довелося цілий місяць тренуватися з молодіжною командою «Рейнджерс». Але й після відбуття покарання Канчельскіс продовжував не потрапляти навіть в заявки команди на матчі. З'явилися чутки про продаж гравця в якій-небудь із клубів англійської прем'єр-ліги, але висока вартість гравця відлякувала потенційних покупців.