Олівер Кан: біографія

Олівер Кан біографія, фото, розповіді - знаменитий німецький голкіпер, чотириразовий кращий голкіпер світу та Європи

знаменитий німецький голкіпер, чотириразовий кращий голкіпер світу та Європи

У 1985-1994 роках грав за «Карлсруе» (в основному складі - з 1990, в національній збірній - з 1995), 1 липня 1994 перейшов до «Баварії Мюнхен». У фіналі Ліги Чемпіонів УЄФА - 2001, в матчі з «Валенсією», відбив три пенальті, забезпечивши перемогу своїй команді.

Названий кращим голкіпером в історії чемпіонатів світу за кількістю пропущених голів (на ЧС-2002 року Кан пропустив всього три м'ячі, один у матчі проти Ірландії на груповому етапі і два у фінальному матчі проти команди Бразилії).

На чемпіонаті світу в Німеччині 2006 року завершив виступи в збірній, зігравши в матчі за третє місце проти збірної Португалії .

29 березня 2008 вийшов на третє місце за кількістю зіграних матчів у чемпіонаті Німеччини, взяв участь у зустрічі з «Нюрнбергом» (1:1). Голкіпер зрівнявся з колишнім футболістом «Шальке 04» Клаусом Фіхтелем, котрий зіграв якого 552 гри. Більше матчів у бундеслізі провели лише Манфред Кальцій (581) і Карл-Хайнц Кербель (602). Після закінчення сезону 2007/08 завершив кар'єру.

2 вересня 2008 на стадіоні «Алліанц Арена» відбувся прощальний матч, в якому Кан захищав ворота «Баварії», якій протистояла збірна Німеччини. За попередньою домовленістю, на 75-ій хвилині його повинен був змінити новий основний голкіпер клубу Рензінг. На 33 хвилині Троховскі вивів вперед збірну Німеччини - це був останній пропущений м'яч у кар'єрі Кана, а на 51 хвилині Клозе зрівняв рахунок. Рівно через 75 хвилин після початку матчу Маркус Мерк зупинив матч, і голкіпер після кола пошани залишив поле, а через 3 хвилини зустріч була достроково завершена.

В даний час Кан працює телеведучим на одному з німецьких телеканалів і коментує матчі Бундесліги і збірної Німеччини.

Цікаві факти

• На тренуванні, перед матчем 2006 року проти «Армінії» Білефельд, запасний голкіпер «Баварії», Рензінг, розминав Кана ударами по воротах. Один з м'ячів потрапив Кану в око, при цьому око і те розпухло, через що Олівер не зміг вийти на поле. З Рензінга у воротах «Баварія» виграла цей матч 2-0.
  • Кан суворо ставиться до свого іміджу і не дозволяє використовувати своє ім'я в комп'ютерних іграх, на зразок футбольних менеджерів. Тому в іграх, виданих у Німеччині, він з'являється під ім'ям ЙенсМустерманн: прізвище Мустерманн (буквально «людина-зразок») часто використовується в Німеччині на зразках посвідчень, заповнення анкет і т. п., а ім'я провокаційне, оскільки так звати його конкурента за місце у складі збірної Йенса Леманна.
  • Любить грати в гольф і у вільний час бере участь в турнірах з гольфу.