Анрі Камара: биография

У серпні 2007 року був відданий в річну оренду клубу «Вест Хем Юнайтед». Виходив на поле в 10-і іграх.

Сезон 2008/09 почав у «Вігані», провів 17 ігор і забив 2 голи. У лютому 2009 року був відданий в оренду в «Сток Сіті», який потребував посилення складу, зайнявши 17-е місце після першого кола. Оренда розрахована була на півроку.

Влітку 2009 року отримав статус вільного агента. Був на перегляді в «Халл Сіті», але контракт з клубом укладений не був.

Пізніше, у вересні, футболіст був на перегляді в «Шеффілд Юнайтед», який виступав у чемпіонаті футбольної ліги. Головний тренер команди Кевін Блеквелл був зацікавлений в послугах гравця, але сторони не прийшли до угоди і контракт підписаний не був. Тим не менш, 22 жовтня Камара уклав контракт з «Шеффілд Юнайтед» до кінця сезону 2009/10. Перший вихід на поле відбувся 24 жовтня 2009 року в матчі проти «Кардіфф Сіті». Камара вийшов на поле на 67-й хвилині за рахунку 2:3 і ні чим своїй команді допомогти не зміг. Підсумковий рахунок - 3:4. Перший гол за «Шеффілд Юнайтед» забив 21 листопада в ворота «Пітерборо Юнайтед». «Клинки» перемогли з рахунком 1:0. У підсумку, Анрі грав у 23-х матчах, забив 4 голи і зробив 1 гольовий пас. Всі 90 хвилин на полі він провів тільки у двох матчах. Команда зайняла 8-е підсумкове місце.

Після закінчення сезону 2009/10, на правах вільного агента, сенегалець уклав контракт строком на 1 рік з грецьким «Атромітосом».

Збірна Сенегалу

За збірну виступає з 1999 року. Є рекордсменом і за кількістю проведених ігор, і за кількістю забитих м'ячів. Дебютував за збірну 28 лютого 1999 в матчі проти Нігерії.

У складі збірної грав на чемпіонаті світу 2002 року. Сенегальці вийшли в 1 / 8 фіналу з другого місця в групі, обігравши французів і зігравши в нічию з данцями і уругвайцями. У матчі 1 / 8 фіналу проти шведів Камара спочатку зрівняв рахунок на 38-й хвилині, а на 107-й забив золотий гол. У чвертьфіналі Сенегал поступився збірної Туреччини.

Грав за збірну у фінальних стадіях Кубка африканських націй 2006 і 2008 років. Кращий результат - 4-е місце в 2006 році.