Сюзанна Елізабет Каллур: біографія

Сюзанна Елізабет Каллур біографія, фото, розповіді - шведська легкоатлетка, яка виступає в дисципліні 100 метрів з бар'єрами і 60 метрів з бар'єрами

шведська легкоатлетка, яка виступає в дисципліні 100 метрів з бар'єрами і 60 метрів з бар'єрами

Ранні роки

Спочатку Сюзанна займалася стрибками у висоту, а потім захопилася бігом на 100 м, 200 м та 100 м з бар'єрами. Вперше взяла участь у змаганнях з легкої атлетики у віці 15 років, і вже в 17 виграла бронзову медаль у стометрівці з бар'єрів у Ансі (Франція). У тому ж 1998 році Сюзанна показала непоганий час - 13,48 с - і виграла золото в чемпіонаті Швеції, після чого поліпшила свій час до 13,41 с і посіла п'яте місце на чемпіонаті Європи серед юніорів в Ризі відразу в двох дисциплінах: 100 м з бар'єрами та естафеті 4x100 м.

Перша золота медаль в серйозних змаганнях дісталася Сюзанні в 2000 році, коли вона виграла стометрівку з бар'єрами на чемпіонаті світу серед юніорів у Сантьяго. Там же вона виграла бронзу в естафеті 4x100 м. Її час покращився до 13,02 і вона почала приймати участь у дорослих змаганнях.

2001-2002 роки

У 2001-2002 навчальному році Сюзанна разом з сестрою Дженні надійшли до Іллінойського університету в США. За 2001 рік Сюзанна значно поліпшила свій особистий рекорд - до 12,74 с і на чемпіонаті світу в Едмонтоні дійшла до півфіналу, а на чемпіонаті Європи серед юніорів в Амстердамі з результатом 12,96 з посіла перше місце. Друге дісталося її сестрі Дженні, яка пробігла стометрівку з бар'єрами за 13,19 с. У 2002 році спортивна кар'єра у Сюзанни складалася не дуже вдало. На чемпіонаті Європи в Мюнхені вона зайняла сьоме місце з результатом 13,09 с, після чого Сюзанна і Дженні вирішили переїхати до Швеції.

2003

Сезон-2003 розпочався для Сюзанни дуже вдало. У першому ж чемпіонаті у закритих приміщеннях вона пробігла 60 м з бар'єрами за 7,90 с. На чемпіонаті Швеції Сюзанна виграла срібло в бігу на 100 м і золото в бігу на 100 м з бар'єрами, а на чемпіонаті світу в Парижі стала шостою в півфіналі бігу на 100 м з бар'єрами з результатом 12,94 с.

2004 рік

У порівнянні з 2003 роком сезон почався не так добре. Сюзанна взяла участь у кількох змаганнях у закритих приміщеннях, і її час на шестідесятіметровке з бар'єрами було на рівні восьми секунд. У перших числах травня під час тренувань вона отримала розрив м'яза, в результаті чого її участь в Олімпійських іграх опинилося під питанням. Однак після тривалого періоду відновлення і перерви в тренуваннях на чемпіонаті Швеції Сюзанна зайняла перше місце, показавши час 12,83 с, що дозволило їй взяти участь в Олімпійських іграх в Афінах, де вона дійшла до півфіналу, зайнявши в ньому сьоме місце з результатом 12, 67 с. Примітно, що якщо б вона брала участь в іншому півфіналі, то цього результату вистачило б, щоб пройти у фінал.

2005

На чемпіонаті світу в закритих приміщеннях у Мадриді Сюзанна виграла золоту медаль, пробігши 60 м з бар'єрами за 7,80 с і встановивши національний рекорд. Несподіванкою в цьому забігу стало срібло, завойоване її сестрою-близнюком Дженні. На чемпіонаті світу в Хельсінкі Сюзанна дійшла до півфіналу, проте погода - дощ і зустрічний вітер (3,3 м / с) - не дозволили їй, на відміну від сестри, пройти у фінал. На чемпіонаті Швеції в Хельсингборге Сюзанна стала власницею ще двох золотих медалей - у стометрівці і стометрівці з бар'єрами. У щорічному фінсько-шведському чемпіонаті в Гетеборзі вона також виграла стометрівку, встановивши особистий рекорд - 11,42.

2006 рік

Сезон почався з того, що 28 січня в Глазго Сюзанна виграла шестідесятіметровку з бар'єрами, показавши час 7,86 с, після чого 10 березня в Москві виграла бронзу у чемпіонаті світу в цій же дисципліні, а в Гетеборзі 10 серпня додала до своїх досягнень золото чемпіонату Європи.