Марк Кавендіш: биография

Незважаючи на свої досягнення на Турі, Кавендіш зійшов з нього після 14 етапу. Справа була в тому, що, не обмежуючись у 2008 році шосейними гонками, Марк повернувся на трек. У парі з Бредлі Уіггінс вони здобули перемогу в Медісоні на чемпіонаті світу в Манчестері. Залишивши Тур, Марк Кавендіш припускав провести підготовку до Олімпіади в Пекіні, а подолання альпійських етапів Туру могло бути для нього досить ризикованим. Така підготовка не дала результатів - Кавендіш і Уіггінс залишилися без олімпійських медалей в Медісоні.

Професійна ж кар'єра Марка продовжувала розвиватися успішно. Залишок сезону ознаменувався перемогами на трьох етапах Тура Ірландії, і на трьох же етапах Тура Міссурі, де він взяв ще й очкову класифікацію.

Сезон 2009 року почався для Марка Кавендіша відновленням спринтерській дуелі з Томом Бооненом на Турі Катару. У результаті цієї гонки Боонен став першим в генеральному заліку і виграв один етап, два етапи дісталися Кавендішу. Гонщики продовжили з'ясування стосунків на Турі Каліфорнії, де Марк взяв у Тома два спринтерських фінішу, а крім цього і очолив очкову класифікацію американської перегонів.

Європейський сезон продовжився для Марка участю у тижневій італійської гонці Тірра-Адріатико, і там Менська гонщик відзначився перемогою на етапі. Потім Каведіш взяв участь у дебютній для нього класичній гонці - Мілан-Сан-Ремо, і з першого ж разу здобув на ній перемогу. Після цього Марк повторив свій торішній успіх на Трьох днями Де-Панна, знову вигравши два етапи, але отримавши цього разу першість у підсумковому очковому заліку.

Джиро д'Італія 2009 року стартувала для Каведіша стрімко - він перетнув лінію фінішу першим з своєї командиTeam Columbia, яка виграла командну гонку на час, одержавши, таким чином, рожеву майку лідера італійського гран-туру. Він став першим з представників Великобританії, якому вдалося надіти цю почесну майку. Однак утримати лідерство в гонці не вдалося, тому що на першому етапі Марк програв фініш Петаккі, а на другому залишився за завалом, відокремивши його від групи фінішерів. Кавендіш недовго переживав з приводу цих невдач, виграв 9, 11 і 13 етапи Джиро, а потім знявся з перегонів, мотивувавши цей крок необхідністю підготовки до Тур-де-Франс 2009 року.

Початок Французького туру цього сезону було для Кавендіша оптимістичним: 5 липня на другому етапі туру 2009 року Марк здобув свою п'яту перемогу на етапах головної французької перегонів. На рівнинній дистанції між Монте-Карло і Бріньоль спринтерські команди готували до фінішу своїх лідерів, коли велогонщикам з лівого боку пелетону не вдалося уникнути завалу. Представники командиColumbiaзуміли утриматися в голові групи, і Кавендіш, що розганяється своїм товаришем по команді Джорджем Хінкепі, вийшов на фінішну пряму з невеликим відривом. Спроби наздогнати Марка успіхом не увінчалися і він фінішував першим.

На наступний день команда знову дала Марку шанс проявити себе. Протягом значної частини дистанції 3-го етапуColumbiaбрала участь у переслідуванні раннього відриву і за 30 кілометрів до фінішу, набрана ними швидкість дозволила відірватися від пелетону головний його частини, в якій розташувалися майже всі одноклубники Кавендіша. На фінішній прямій стало ясно, що в групі відриву залишилося два топ-спринтера: Марк і Тор Хушовд, який постарався фінішувати з колеса Марка. Однак Кавендіш, перетинаючи лінію фінішу першим, виграв у норвежця майже довжину велосипеда.