Бояна займається тенісом з 7 років, вперше прийшовши в спортивну секцію за наполяганням батька. Він же нині числиться тренером спортсменки.

Сербка вважає своїм улюбленим покриттям хард, улюбленим ударом - форхенд. Тенісний кумир - Рафаель Надаль. Мета кар'єри - стати першою ракеткою світу.

Уродженка Белграда володіє сербським та англійською мовами.

Спортивна кар'єра

2008

У липні виграла свій перший ITF-турнір (з призовим фондом 10 000 $). У серпні увійшла в топ-1000 рейтингу WTA і перемогла ще на двох турнірах-десятітисячніках. У листопаді дійшла до півфіналів двох турнірів ITF (25 000 $ і 50 000 $) і увійшла до топ-500. В кінці грудня, будучи на 375 рядку рейтингу, успішно виступила ще на одному пятідесятітисячніке, дійшовши до фіналу, де поступилася Сандрі Заглавовою.

2009

У першій половині року грає в турнірах ITF без яскравих успіхів, міцно тримається в третій сотні рейтингу WTA. У серпні вперше бере участь у кваліфікації турніру великого шолома (US Open), доходить до 3-го кваліфікаційного раунду. Потім бере участь у 100-тисячнику ITF в Софії, де вперше обігрує тенісистку з топ-100 (Полону Херцог). Дійшовши до чвертьфіналу в цьому турнірі, Бояна потрапляє в топ-200 рейтингу WTA. У листопаді доходить до фіналів двох турнірів ITF (50 000 $ і 75 000 $). До кінця року міцно закріпилася у другій сотні рейтингу, є 3-ою ракеткою Сербії після Олени Янкович і Ани Іванович.

2010

Бере участь у кваліфікації Australian Open, доходить до 3 - го раунду кваліфікації. У лютому вперше бере участь у турнірі WTA - Malaysia Open в Куала-Лумпурі: у другому раунді вперше зустрічається з гравцем з топ-50 - що знаходиться на 7-му місці в рейтингу Оленою Дементьєвою, якій програє 6-2 6-3. Потім знову грає в турнірах ITF без особливих успіхів.

У квітні приймає участь в Кубку Федерації, граючи проти команди Словаччини. Програє матч Даніеле Гантуховой і виграє в Магдалени Рібаріковой, що знаходиться на 53 місці в рейтингу.

Потім грає чином у турнірах WTA, успішно проходить кваліфікацію у Варшаві та Римі, але в основній сітці програє в 1-му колі. На турнір великого шолома в Уімблдоні потрапляє без кваліфікації і проходить до другого кола, де програє Вікторії Азаренко. Цей невеликий успіх дозволяє їй увійти до топ-100.

У серпні на прем'єр-турнірі в Цинциннаті проходить кваліфікацію, і в першому раунді основної сітки обігрує Араван Резаї, що знаходиться на той час на 19-му місці рейтингу ( перша перемога Бояни над гравцем з топ-20).

Першим яскравим виступом Бояни на турнірах WTA стає її гра на China Open в Пекіні в жовтні 2010 року. Пройшовши кваліфікацію, вона доходить потім до третього кола основної сітки, вибивши в другому раунді з боротьби третього сеяннную турніру Олену Янкович, що знаходилася тоді на 7-му місці в рейтингу (перша перемога Бояни над гравцем з топ-10). Після цього турніру 18-річна Йовановскі переміщається на 71-й рядок рейтингу WTA.

Після цього Бояна знову грає турніри ITF. В одному з них (75 000 $) доходить до фіналу, а через тиждень виграє турнір-двадцятий'ятитисячники і стає 4-кратною переможницею турнірів ITF. На кінець року є наймолодшою ??з тенісисток в топ-100 рейтингу WTA 2010.

2011

У січні на турнірі в Сіднеї Бояна Йовановскі показує ще одне яскраве виступ: пробившись через кваліфікацію, вона потім доходить до півфіналу (найкраще досягнення в турнірах WTA), вибивши з боротьби трьох представниць топ-30: Кайю Канепі, Араван Резаї і Флавію Пеннета. У півфіналі Бояна у важкій боротьбі поступилася китаянці Лі На, що стала потім переможницею турніру. Успішний виступ дозволило Бояне переміститися на 58 сходинку рейтингу.

На Australian Open дійшла тільки до другого кола, де поступилася другій ракетці світу Вірі Звонарьовій, зумівши чинити серйозний опір в першій половині матчу, але другу програвши на класі 6 - 2 3-6 1-6.