Олександр Васильович Жиров: биография

14 березня 1981 в японському Фурано Жиров нарешті зміг перемогти на етапі Кубка світу . Зробив це Олександр блискуче: більш ніж на секунду на трасі гігантського слалому він випередив австрійця Герхарда Ягер і Стенмарка. На наступний день там же в Фурано Жиров став четвертим в слаломі. До кінця сезону залишалося всього 3 старту, і Жиров виграв їх усі. Спочатку 24 березня в болгарському Боровце Жиров виграв гігантський слалом, більш ніж на секунду випередивши Стенмарка. На наступний день там же Олександр виграв і слалом, залишивши позаду братів Стіва і Філа Маре. В останньому старті сезону в швейцарському Лакс Жиров на трасі слалому випередив Філа Маре і Стенмарка. Треба відзначити, що за правилами того часу в залік Кубка світу йшли тільки 5 кращих результатів у кожному з видів програми, і до березневих етапам Стенмарк вже набрав максимум можливих очок у слаломі і гігантському слаломі і ніяк не міг поліпшити своє положення в Кубку світу.

Перемога Циганова і 4 перемоги Жирова отримали назву «24 дні російського дива». Ці перемоги так і залишилися першими і єдиними для Радянського Союзу на етапах Кубка світу.

Завдяки своєму блискучому виступу в березні 1981 року Жиров посів третє місце в загальному заліку Кубка світу 1980/81, набравши 185 очок, і поступившись лише Філу Маре (266) і Стенмарк (260). У заліку гігантського слалому Жиров став другим слідом за Стенмарк, в слаломі ж Жиров став шостим.

Кубок світу 1981/82

У сезоні 1981/82 можна було очікувати продовження успіхів Жирова, але новий сезон через травми не задався. 8 грудня 1981 Жиров зайняв 4-е місце в комбінації і 9-е місце в гігантському слаломі в італійській Апріке. 14 грудня він став 9-м у слаломі в Кортіна-д'Ампеццо. 9 січня у французькому Морзіна Жиров став 4-м у гігантському слаломі позаду Стенмарка, Філа Маре і юного Марка Жірарделлі, для якого це був лише другий подіум у кар'єрі. У Морзіна Жиров набрав свої останні очки в Кубку світу.

На чемпіонаті світу 1982 року в Шладмінга Жиров зайняв 13-е місце в слаломі, програвши цілих 6 секунд чемпіону Стенмарк.

Сезон 1982 / 83 Жиров пропустив.

Загибель

У радянських гірськолижників була домовленість зі спонсором, французькою компанієюRossignol, що той, хто першим виграє етап Кубка світу отримає в подарунок автомобіль маркиVolvo. Першим етап в Аспені виграв Валерій Циганов, і по ідеї машина повинна була дістатися йому, але потім Жиров за 2 тижні виграв 4 етапи і посів третє місце в загальному заліку, і, в результаті, було прийнято рішення нагородити машиною Жирова. Циганов ж отримав музичний центр.

За деякими даними, Олександр отримавVolvo 244цегляного кольору. На початку 1980-х у Радянському Союзі, а тим більше в підмосковному селі, іномарка була величезною рідкістю. Нестачі в приятелів, охочих відзначити успіхи спортсмена, покататися на автомобілі в рідному селі у Жирова не було. Олександр був справжньою зіркою для місцевих жителів.