Пім ван Дорда біографія, фото, розповіді - колишній нідерландський футболіст, виступав на позиції захисника за «Аякс»

колишній нідерландський футболіст, виступав на позиції захисника за «Аякс»

Біографія

Пім ван Дорда народився 7 серпня 1953 року в місті Амстердам. У 1963 році, Пім, у віці 9 років, потрапив в юнацьку команду амстердамського «Аякса».

Перед початком сезону 1973/1974, Боббі Хармс перевів в основну команду Піма ван Дорда і Геррі Клетона, які вважалися на той момент найталановитішими гравцями в молодіжній команді «Аякса», хоча Клетон вже викликався в основну команду в 1971 році, і навіть провів кілька матчів у чемпіонаті. У вищому дивізіоні Нідерландів Пім дебютував 8 вересня 1973 року, в домашньому матчі проти «Твенте», Ван Дорда вийшов на заміну на 75-ій хвилині, замінивши півзахисника Йохана Нескенса. Матч завершився внічию 1:1, у складі «Аякса» відзначився Джонні Реп, а у «Твенте» Тео Пахлплатз. Через два місяці, 4 листопада, Пім відзначився дебютним голом за клуб, це сталося в гостьовому матчі чемпіонату проти МЗВ. У тій грі Ван Дорда з'явився на заміну замість Джонні Ріпа на 83-ій хвилині, а через п'ять хвилин після заміни, Пім забив гол, у підсумку «Аякс» переміг з рахунком 0:4. Протягом першої половини чемпіонату сезону 1973/1974 Пім в основному виходив у матчах на заміну, по після відставки головного тренера команди Георга Кнобеля, Ван Дорда став частіше потрапляти в основний склад на матчі, у багато завдяки Боббі Хармс, який був тимчасово призначений виконуючим обов'язки головного тренера «Аякса».

У березні 1980 року Пім повернувся до ігор в чемпіонаті, так 2 березня, Ван Дорда відіграв повністю весь матч проти «Утрехта», у тій грі амстердамці виграли з рахунком 1:2. 11 травня 1980 відбувся останній тур сезону 1979/1980, «Аякс» на стадіоні «Ваудестейн» в Роттердамі зустрівся з «Ексцельсіор», саме від результату цього матчу вирішувалася доля золотих медалей чемпіонату. Іншим претендентом на чемпіонський титул був АЗ, який в останньому турі в гостях зустрічався з клубом НЕК. «Ексцельсіор» відкрив рахунок в матчі першого, відзначився центральний нападаючий Кор Пот, колишній вихованець юнацької команди «Аякса». Ще в першому таймі «Ексцельсіор» подвоїв свою перевагу, автоголом відзначився Ван Дорда. У другому таймі «Аякс» все ж таки зміг піти від поразки, у складі амстердамців отлічлся Піт Вейнберг, для якого гол став дебютним у чемпіонатах, а також Франк Арнесен. Таким чином «Аякс» зіграв внічию і набрав одне очко. У загальній сумі в турнірній таблиці «Аякс» набрав 50 балів, тоді як АЗ, програвши НЕКу в гостях з рахунком 1:0, залишився на другому місці з 47 очками. Після закінчення сезону керівництво «Аякса» відмовилося від послуг Ван Дорда, багато в чому через його травми ахіллового сухожилля. Піму все ж таки довелося завершити свою ігрову кар'єру у віці 27 років.

З 1985 року Ван Дорда став працювати фізіотерапевтом в «Аяксі».

У 2000 році на запрошення Франка Райкарда Пім увійшов в штаб збірної Нідерландів на Чемпіонаті Європи 2000 року.