Мітчелл Дональд: біографія

Мітчелл Дональд біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст суринамської походження, півзахисник амстердамського «Аякса»

нідерландський футболіст суринамської походження, півзахисник амстердамського «Аякса»

Мітчелл Дональд почав свою футбольну кар'єру в юнацькій команді клубу «Бейлмер» з Амстердама, пізніше Мітчелл виступав і за клуб «Зебюргія». У 1998 році, у віці 9 років, Дональд потрапив у футбольну школу амстердамського «Аякса», спочатку Мітчелл виступав за юнацьку, а потім і за молодіжну команду амстердамців. На початку 2007 року, Мітчелл разом з основною командою «Аякса» вирушив на міжсезонний збір до Південної Африки, саме після збору Дональду запропонували підписати професійний контракт з «Аяксом». 1 лютого 2007 Мітчелл уклав з клубом контракт на чотири роки.

Через два тижні, 14 лютого, Дональд дебютував за команду в матчі кубка УЄФА проти німецького «Вердера». Поява молодого півзахисника в основному складі було викликано в основному через травми кількох гравців, а саме Урбі Емануельсона, Зденека Григери і Томаса Вермален. У зв'язку з цим, головний тренер Хенк тен Кате випустив Дональда з перших хвилин матчу. Матч для «Аякс» складався не надто вдало, вже до 21-ій хвилині команда залишилася в меншості, за другу жовту картку був вилучений півзахисник Олаф Лінденберг. У другому таймі «Вердер» зміг тричі вразити ворота Мартена Стекеленбург, відразу після третього гола, Тен Кате на 72-ій хвилині замінив Дональда на Кеннета Переса. У результаті «Аякс» в гостях зазнав поразки з рахунком 3:0. Для Мітчелла той матч став єдино грою в основному складі в сезоні 2007/2008.

11 серпня 2007, перед початком сезону 2007/2008, «Аякс» в матчі за суперкубок Нідерландів зустрівся з ейндховенському ПСВ. Мітчелл почав матч в якості запасного гравця, але на початку другого тайму Дональд вийшов на заміну замість капітана команди Япа Стам, до цього часу «Аякс» вже вів з рахунком 1:0, завдяки голу Габрі на 43-ій хвилині. На 77-ій хвилині Мітчелл удостоївся жовтої картки, але все ж таки «Аякс» зміг утримати переможний рахунок і завоювати свій сьомий суперкубок в історії. У Вищому дивізіоні Нідерландів Мітчелл дебютував 23 вересня 2007 в гостьовому матчі проти АЗ, Дональд вийшов на заміну на 90-ій хвилині, замінивши нападника Класа-Яна Хюнтелара, матч завершився перемогою «Аякса» з рахунком 2:3. Всього, в чемпіонаті Нідерландів сезону 2007/2008, Мітчелл зіграв три матчі.

Перед початком сезону 2008/2009 «Аякс» взяв участь у щорічному амстердамському турнірі, в якому також брав участь англійський «Арсенал», італійський «Інтер» та іспанська «Севілья». 9 серпня 2008, в останньому матчі турніру, «Аякс» зіграв з «Інтером». У тій грі, Мітчелл на початку другого тайму отримав важку травму, порвавши зв'язки лівого коліна. Після операції, зробленої Дональду, стало ясно, що гравець пропустить весь майбутній сезон. Лише в березні 2009 року Мітчелл повернувся до повноцінних тренувань, а в липні зміг взяти участь в амстердамському турнірі, в якому на цей раз брав участь англійський «Сандерленд», іспанський «Атлетіко Мадрид і португальська« Бенфіка ». Саме у матчі проти португальців Дональд відзначився голом, але в підсумку його команда програла «Бенфіці» з рахунком 2:3. Після турніру, на якому амстердамці зайняли друге місце, новий тренер «Аякса» Мартін Йол заявив, що гра Дональда стала для нього справжнім сюрпризом.

У січні 2010 року керівництво «Аякса» вирішило віддати Мітчелла в оренду в клуб «Віллем II».

З 2007 року Дональд виступає за молодіжну збірну Нідерландів до 20 років, у складі команди Мітчелл провів вже шість матчів. У 2009 році Мітчелл отримав виклик у національну збірну до 21 року, якою мав взяти участь у молодіжному турнірі Тулон, який повинен був пройти в однойменному французькому місті. Крім Дональда, до складу збірної були викликані і інші гравці «Аякса», півзахисники Джеффрі Сарпонг, Сим де Йонг і Ян-Арі ван дер Хейден, але в підсумкову заявку на турнір був включений лише Джеффрі Сарпонг. Але через кілька місяців, 11 серпня, Мітчелл дебютував за молодіжку у товариському матчі проти Англії, матч завершився внічию 0:0.