Елістер «Еллі» Джон Дік: біографія

Елістер «Еллі» Джон Дік біографія, фото, розповіді - колишній шотландський футболіст, півзахисник

колишній шотландський футболіст, півзахисник

Елістер Джон Дік народився 25 квітня 1965 року в шотландському місті Стерлінг. У віці 15 років Дік приєднався до англиканскому «Тоттенхем Хотспур». Дебютував Еллі за клубі 20 лютого 1982 року, у віці 16 років і 301 днів, в матчі проти «Манчестер Сіті». Таким чином, Дік став наймолодшим дебютантом «Тоттенхема» за всю його історію. Попередній рекорд належав Нілу Макбіл, дебютував 13 квітня 1974 року в матчі проти лондонського «Челсі» у віці 16 років і 301 днів.

У 1986 році Дік перейшов в амстердамський «Аякс», яким на той час керував Йохан Кройф. У вищому дивізіоні Нідерландів Еллі дебютував 24 серпня 1986 в гостьовому матчі проти «Гарлема», Дік відіграв у матчі 70 хвилин, після яких його замінили на захисника Сонні Сило. Матч завершився перемогою «Аякса» з рахунком 0:3.

1 жовтня 1986 Еллі провів за «Аякс» перший євро кубковий матч, в рамках відповідної гри першого раунду кубка володарів кубків УЄФА сезону 1986/1987 амстердамський клуб зустрівся з турецьким «Бурсаспора». У першому матчі, в гостях, «Аякс» завдяки голам Джона Босмана і Марко ван Бастена переміг з рахунком 0:2. Матч став досить результативним, вже після першого тайму «Аякс» обігрував турецький клуб з рахунком 4:0. На 63-ій хвилині матчу Йохан Кройф зробив заміну, замість Арнолда Мюрена вийшов Еллі Дік. Остаточну крапку в матчі поставив Джон Босман, оформивши на 90-ій хвилині покер, ще один м'яч був на рахунку Ван Бастена. У кінцевому підсумку «Аякс» здобув перемогу з рахунком 5:0, за підсумками двох зустрічей амстердамці вишили другий етап кубка.

5 жовтня 1986, в домашньому матчі проти «Фортуни», Еллі забив дебютний гол. На 73-ій хвилині Дік увійшов у гру замість Роба Вітсге, а через дві хвилини відзначився забитим м'ячем, в результаті матч завершився впевненою перемогою «Аякса» з рахунком 6:2. 22 жовтня, «Аякс», в першому матчі другого етапу кубка володарів кубків, зустрівся з грецьким «Олімпіакосом». На цей раз, Кройф випустив Еллі з перших хвилин матчу. Але після першого тайму Дік був змушений поступитися своїм місцем Петеру Буве, заміна була вимушеною, оскільки Дік отримав серйозне пошкодження. У кінцевому підсумку «Аякс» виграв з рахунком 4:0, а Еллі вибув з ладу на декілька місяців. Лише влітку 1987 року Дік повернувся до ладу команди. Перша офіційна гра Діка після травми відбулася 8 червня в гостьовому матчі проти «Твенте», Еллі відіграв у матчі 60 хвилин, після яких його замінили. «Твенте» виграв з рахунком 2:1, у складі переможців дублем відзначився Ерік Грулекен, а за «Аякс» забив Босман. Всього, в чемпіонаті Нідерландів сезону 1986/1987 Еллі провів 6 матчів і забив 1 гол, а також відіграв два матчі в кубку володарів кубків УЄФА.

У своєму другому сезоні за клуб Дік провів лише п'ять матчів у чемпіонаті Нідерландів сезону 1987/1988, протягом усього сезону Еллі мучився через постійні травми. Після початку сезону 1988/1989, Еллі покинув команду.