Валдір Перейра: биография

Після цього він повернувся до «Ботафого», який викупив гравця за 27,5 тис доларів. Там гравець, з переривали провів 5 років (останній матч провів 24 лютого 1965 з клубом «Монтеррей», рахунок 3:0), який заплатив за повернення півзахисника 27,5 тис доларів. Потім грав за «Сан-Паулу» (перший період 3 місяці), перуанський «Спортинг Кристал» та мексиканський «Веракрус». Завершивши кар'єру гравця, Діді став працювати тренером у «Спортінг Крісталу», а потім, в 1968 році, очолив збірну Перу. Діді зміг вивести команду у фінальну частину чемпіонату світу 1970, де перуанці досягли стадії 1 / 4 фіналу, програвши тільки бразильцям. Пізніше він працював у Кувейті, Туреччині та Аргентині, де він зробив «Рівер Плейт» лідером чемпіонату, однак не зміг продовжити роботу через відсутність сертифіката на тренерську діяльність. Він завершив тренерську кар'єру в 1990 році з-за болю після операції на хребті.

Завершивши кар'єру тренери, Діді планував працювати в Канаді, курируючи власну програму виховання молодих футболістів 7-12 років. 12 травня 2001 Діді помер у лікарні Ріо на острові Говернадор через ускладнення від раку прямої кишки, через який він довгий час не залишав меж свого будинку. На наступний день «Реал», який грав матч чемпіонату, вшанував пам'ять Діді хвилиною мовчання.

Міжнародна кар'єра

За збірну Бразилії Діді став виступати з 6 квітня 1952 року, коли він дебютував у матчі з Мексикою на Панамериканських іграх, де бразильці стали чемпіонами. 16 квітня того ж року Діді забив свій перший гол за збірну, вразивши ворота Уругваю. На наступний рік він поїхав на чемпіонат Південної Америки, де бразильці зайняли друге місце. Сам Діді запам'ятався на турнірі видаленням в матчі з Перу, після чого він спробував напасти на арбітра і був скручений поліцією, що знаходиться на стадіоні.

У 1954 році Діді поїхав на свій перший чемпіонат світу, там він провів 3 гри і забив 2 голи. У чвертьфіналі бразильці зустрічалися з Угорщиною. Матч, що проходив 27 червня, згодом отримав назву «Битва в Берні» через численні неспортивних дій гравців, включаючи Діді, що став учасником бійки; кореспондент Times повідомив у своєму репортажі: «ніколи я не бачив такої жорстокої боротьби». Бразилія матч програла 2:4 і вилетіла з розіграшу турніру.

У 1958 році Діді поїхав на свій другий чемпіонат світу, там він забив 1 гол, виконавши «сухий лист» у ворота Франції з 25-ти метрів, після цього про «сухий лист» дізнався весь світ. До цього, у відбіркових матчах до першості, він забив таким же чином переможний гол у ворота збірної Перу за 8 хвилин до кінця зустрічі, цей м'яч вивів бразильців у фінальний турнір чемпіонату.

n
«У мене була пошкоджена щиколотка і тому я змінив манеру удару, щоб біль так не докучала. М'яч рухався наче диявол »
n

У тому ж турнірі Діді зробив кілька гольових пасів, особливо часто даючи передачі 40 метрів Гаррінча, продемонстрував техніку поводження з м'ячем, наприклад, у фінальній грі він зміг обіграти між ніг Гуннара Грена, який вважав головним диспетчером суперників Бразилії, шведів. Товариші по команді говорили про Діді, що «він потрапити в монету з будь-якої точки поля» і що він «може змусити м'яч говорити». На тому чемпіонаті світу Діді отримав прізвисько «Містер футбол» від французького журналіста Габріеля Ано, який вирахував, що у фінальному матчі Діді зробив 52 пасу і жодного разу не помилився у передачі, за аналогією з прізвиськом Пеле, якого назвали «Король футболу».