Роббі Джинепрі: біографія

Роббі Джинепрі біографія, фото, розповіді -

Спортивна кар'єра

Юніорська кар'єра

У дитинстві Роббі Джинепрі захоплювався різними видами спорту і тільки до дванадцяти років зосередився на тенісі. У 1999 році став чемпіоном США серед юнаків віком до 16 років. У 2000 році дійшов до фіналу Відкритого чемпіонату США серед юнаків в одиночному розряді, де поступився Енді Роддіку. У тому ж році він вийшов у фінал національного юнацької першості США в одиночному розряді (програв Філліпу Кінгу) і виграв це змагання в парному розряді з Трес Девісом, переміг на престижному юніорському турнірі Easter Bowl і виграв зі збірною США Sunshine Cup, юніорський еквівалент Кубка Девіса .

2001-2003

У 2001 році в Берклі (Каліфорнія) Джинепрі виграв свій перший професійний турнір рівня ITF Futures, а на Відкритому чемпіонаті США, займаючи 327 місце в рейтингу, вийшов у друге коло, де програли 13-й ракетці світу Роджеру Федереру. На наступний рік в Роки-Маунт (Північна Кароліна) Джинепрі виграв свій перший турнір рівня ATP Challenger і в липні вперше увійшов до першої сотні рейтингу.

У березні 2003 року Джинепрі дійшов до чвертьфіналу на двох поспіль турнірах АТР Мастерс , у тому числі в Індіан-Уеллз завдавши поразки двом підряд суперникам з Top-10 рейтингу - Іржі Новаку і Марату Сафіну - і програвши тільки першій ракетці світу Ллейтон Хьюїтт. У липні в Ньюпорті він виграв свій перший турнір АТР і увійшов до числа 50 кращих тенісистів світу. У цьому році в Індіанаполісі з Дієго Айялой він також вийшов у свій перший фінал турніру АТР в парному розряді.

2004-2005: пік кар'єри

На початку 2004 року Джинепрі вийшов у четверте коло Відкритого чемпіонату Австралії і провів свої перші матчі за збірну США в Кубку Девіса, перемігши в матчі зі збірною Австрії Юргена Мельцера і Штефана Коубеком. Надалі він дійшов також до четвертого кола на Вімблдоні, перемігши в третьому колі п'яту ракетку світу Хуана Карлоса Ферреро.

Наступний рік був ознаменований для нього поряд успіхів, серед яких виграш турніру в Індіанаполісі і вихід до півфіналу Відкритого чемпіонату США, його вище досягнення в турнірах Великого шолома після закінчення юніорської кар'єри. Він дійшов також до півфіналів двох турнірів АТР Мастерс, в Цинциннаті та Мадриді. За рік він чотири рази перемагав суперників з першої десятки, а до кінця сезону увійшов до числа двадцяти найсильніших тенісистів світу.

2006-2010

2006 склався для Джинепрі менш вдало, ніж попередні. Кращим його досягненням був вихід у півфінал в Індіанаполісі, а в складі збірної він програв два з трьох своїх матчів в рамках командного Кубка світу в Дюссельдорфі. До кінця року він вибув з Top-50. На наступний рік він зміг взяти більше двох перемог поспіль тільки на одному турнірі, в Мадриді, де йшов через кваліфікаційне сито і програв у другому турі основного турніру першій ракетці світу Федереру. До кінця сезону він втратив своє місце в першій сотні рейтингу.

У 2008 році виступав вдаліше. Спочатку він дійшов до фіналу на трьох поспіль турнірах АТР, у Делрей-Біч, Сан-Хосе і Лас-Вегасі, а потім до четвертого кола на Відкритому чемпіонаті Франції. Він завоював право на участь в олімпійському турнірі в Пекіні, але програв там вже в першому колі третій ракетці світу Новаку Джоковічу. За сезон він двічі вигравав у представників першої десятки і підібрався впритул до Top-50.

У 2009 році Джинепрі знову виступав за збірну на командному Кубку світу, але програв усі три свої зустрічі. Єдиним значним успіхом в сезоні стала для нього друга в кар'єрі перемога в Індіанаполісі, що дозволила зберегти за собою місце в сотні найсильніших. Кращими результатами 2010 року для нього стали вихід зі збірною до фіналу командного Кубка світу (незважаючи на те, що обидва своїх матчу на турнірі він програв) і четвертого кола на Відкритому чемпіонаті Франції, де його переміг Джокович. До кінця липня Джинепрі знову вибув з першої сотні кращих тенісистів світу, не зумівши повторити в Атланті торішній успіх, досягнутий в Індіанаполісі.