Вільям «Білл» Демонг: біографія

Вільям «Білл» Демонг біографія, фото, розповіді - американський двоеборец, олімпійський чемпіон і чемпіон світу

американський двоеборец, олімпійський чемпіон і чемпіон світу

У сезонах 2007/08 і 2008/09 займав третє місце в загальному заліку Кубка світу (єдиний в історії американець, потрапляв до трійки кращих загального заліку Кубків світу в «північних» лижних дисциплінах). Виграв за кар'єру 9 етапів Кубка світу.

Травма в серпні 2002 року

У серпні 2002 року, перебуваючи в одному з готелів Німеччини, Демонг стрибнув головою вниз в неглибокий басейн. Ударившись об дно басейну, він отримав важку черепно-мозкову травму, тріщина на черепі пройшла від носа до верхівки. Одним з наслідків травми стала часткова втрата короткочасної пам'яті - Демонг не міг запам'ятовувати імена нових для нього людей, цифри. Як відновлювальної терапії йому було рекомендовано освоїти професію тесляра. Демонг пропустив цілий сезон, але зумів повернутися у великий спорт.

Подія на чемпіонаті світу 2009 року

На чемпіонаті світу 2009 року в Лібереці збірна США була одним з головних фаворитів на перемогу в командному гонці: Тодд Лодвік виграв обидві проведені до того часу індивідуальні дисципліни, а Демонг виграв 1 бронзу. Перед самим початком командних стрибків Демонг виявив, що втратив свій номер. Пошуки не увінчалися успіхом, і Демонг був дискваліфікований, із-за чого від збірної США стрибали тільки троє замість 4 спортсменів; американці зайняли у результаті останнє, 12-е місце. На старт лижної естафети американці, поступаючись більше 3 хвилин лідерам, вирішили не виходити. Демонг ж через деякий час після дискваліфікації знайшов свій номер - він опинився в «нозі» його стрибкового комбінезона: Білл поклав його в нагрудну кишеню для того, щоб номер не промок, а той випадково випав з нього, приклеївшись всередині комбінезона. Через 2 дні Демонг виграв золото чемпіонату світу в індивідуальній гонці на 10 км після стрибка з великого трампліна.

Зимові Олімпійські ігри 2010

Після церемонії нагородження призерів на дистанції 10 км (великий трамплін) на Олімпійських іграх у Ванкувері Демонг зробив пропозицію своїй дівчині Кеті Кочінскі, колишньої скелетоністка. Кеті прийняла пропозицію. Крім того, Демонг був обраний прапороносцем збірної США на церемонії закриття Олімпійських ігор у Ванкувері.