Даніел Мігел Алвеш Гомеш: біографія

Даніел Мігел Алвеш Гомеш біографія, фото, розповіді - більш відомий як просто Данні

більш відомий як просто Данні

Починав грати у футбол у Венесуелі. У віці 5-6 років разом з родиною переїхав до Португалії. Виступав за юнацьку команду клубу «Марітіму», з 2000 року - за першу команду. Був проданий в «Спортінг» (Лісабон) за 2,1 мільйона євро, але на наступний сезон повернувся в «Марітіму» на правах оренди (у той момент «Марітіму» тренував А. Ф. Бишовець, про який Данні цілком позитивно відгукнувся в книзі спогадів тренера). Вважався одним з найперспективніших футболістів Португалії, зіграв більше 40 матчів за різні юнацькі та молодіжні збірні.

Динамо

В Динамо дебютував 9 березня 2005 в кубковому матчі проти «Крильєв Совєтов» ( 1:1). У 2005 році був визнаний кращим гравцем клубу за опитуванням серед уболівальників. У московському «Динамо» провів 94 гри (79 в ЧР і 15 в КР) і забив 16 голів (12 у чемпіонаті і 4 в Кубку Росії). Відмовився виступати за збірну Венесуели, сподіваючись дочекатися виклику в головну збірну Португалії.

Його гол у ворота «Ростова» був визнаний кращим голом чемпіонату Росії 2007 року за опитуванням відвідувачів сайту Sports.ru.

Перед чемпіонатом Європи 2008 року Данні був включений у розширений список кандидатів у збірну Португалії. Однак у заповітний «список 23» не потрапив. У серпні 2008 року перейшов в пітерський «Зеніт» за 30 000 000 доларів, що стало найдорожчим трансфером в російській прем'єр лізі.

Зеніт

У дебютному матчі за "Зеніт" за Суперкубок УЄФА проти «Манчестер Юнайтед», виграний «Зенітом» з рахунком 2:1, Данні провів на полі всі 90 хвилин, забив переможний м'яч і був визнаний кращим гравцем матчу.

Деякі фахівці вважають, що Данні був придбаний на зміну Аршавіну. Незважаючи на те, що вони утворювали хорошу атакуючу зв'язку, Аршавіна продали в «Арсенал» через півроку після покупки Данні, а Мігель в наступному сезоні взяв собі його десятий ігровий номер.

14 травня 2009 під час тренування Данні отримав важку травму. Під час виконання бігових вправ він відчув різкий біль у коліні, потім було проведено обстеження, яке показало, що у нього розрив передньої хрестоподібної зв'язки правого коліна. За повідомленням офіційного сайту «Зеніту», після операції в Португалії наприкінці травня Данні буде потрібно 6 місяців на відновлення, що фактично позбавляє його можливості вийти на поле до кінця сезону.

13 березня 2010 знов вийшов у стартовому складі за «Зеніт» у першому турі чемпіонату Росії 2010, відіграв весь матч і забив єдиний гол у матчі, став для команди переможним.

Національна збірна

20 серпня 2008 дебютував у складі збірної Португалії в товариському матчі проти збірної Фарерських островів (5:0). Мігел вийшов на заміну на 55 хвилині під 18 номером і відразу мав хороший момент, але влучив у поперечину. Також після його пасу від кутового прапорця ледь не забив Сімау. У збірній Португалії діяв дещо глибше, ніж у клубі, був активний, брав гру на себе, роздавав гострі передачі.

У стартовому складі збірної вперше вийшов 15 жовтня 2008 року в матчі проти збірної Албанії. Ця гра закінчилася з рахунком 0:0. Збірна Албанії ще в першому таймі залишилася в меншості, але це не допомогло збірної Португалії перемогти. Рахунок залишився незмінним, хоча багато португальці могли забити, у тому числі і Данні. У другому таймі Данні був замінений на Нані.

19 листопада 2008 Данні зіграв весь матч з бразильцями і на 5-ій хвилині відкрив рахунок, але, незважаючи на це, португальці програли з рахунком 2:6. Перед чемпіонатом світу в ПАР, збірна Португалії грала матч зі збірною Мозамбіку де Данні забив гол і віддав гольову передачу.Гол став 800-тим голом збірної в історії.

Матчі і голи за збірну

Разом: 18 матчів / 3 голи; 7 перемог, 7 нічиїх, 4 поразки.

(поновлено станом на 17 листопада 2010 року)

nСемья. Одружений. Має двох синів близнят: Франсішку і Бернарда (народилося 14 квітня 2004 року, навчаються в академії "Зеніту")

• Кращий гравець матчу за Суперкубок УЄФА-2008
  • Футболіст року в Росії (тижневик «Футбол»): 2010
  • Футболіст року в Росії (Спорт-Експрес): 2010
  • Кращий іноземний футболіст Прем'єр-Ліги за версією РФС: 2010
  • У списках 33 кращих футболістів чемпіонату Росії: № 3 (2007), № 1 (2008, 2010)