Тайсон Гей: биография

Перехід до коледжу в місті Грейт-Бенд, штат Канзас, ознаменував подальший прогрес Тайсона Гея: у 2002 році його особисті рекорди на 100 і 200 метрів при попутному вітрі досягли 10,08 і 20,21 с. відповідно. Його офіційно зафіксовані особисті рекорди також покращилися до 10,27 с. і 20,88 с. на 200 метрів. Він продовжував вигравати, перемігши в бігу на 100 метрів у змаганнях серед коледжів з дворічним курсом навчання. У цих же змаганнях в наступному році при попутному вітрі Гей взяв бронзу в бігу на 100 метрів з результатом 10,01 с. і срібло на 200 метрів з результатом 20,31 с. Травми переслідували Тайсона до кінця 2003 року, і його тренер Броман прийняв рішення приступити до обов'язків тренера зі спринту в Університеті Арканзаса. Тайсон Гей вирішив піти за своїм тренером і приєднатися до знаменитої аматорської легкоатлетичної програмі університету; протягом попередніх десяти років Арканзас домінував на всіх змаганнях з легкої атлетики на відкритих стадіонах і в закритих приміщеннях, що проводяться Національною асоціацією студентського спорту (NCAA).

Національний дебют

Гей почав вивчати соціологію і маркетинг, і університет надав можливість 22-річному спринтеру виступати на змаганнях NCAA. На змаганнях для чоловіків з легкої атлетики в закритих приміщеннях під егідою NCAA в березні Тайсон Гей був четвертим в бігу на 60 метрів з результатом 6,63 с. і п'ятим у бігу на 200 метрів з 20,58 с. (Він поступився другим місцем лише дві соті секунди). Змагання для чоловіків з легкої атлетики на відкритих стадіонах в червні виявилися набагато більш вдалими для Гея - він став першим чемпіоном Арканзаса в змаганнях NCAA на 100 метрів, встановивши рекорд університету 10,06 с. Крім того, його участь у змаганнях допомогло легкоатлетичної команді Арканзасу виграти Чемпіонат NCAA.

Результати, показані Тайсоном Геем у відбіркових змаганнях на Олімпійські Ігри 2004 року, підтвердили його статус молодої зірки в бігу на 200 і 100 метрів. Хоча він не дійшов до фіналу в жодному з цих двох видів, він в умовах гострої конкуренції зміг пробитися в півфінал бігу на 100 метрів і встановив особистий рекорд у попередньому забігу в бігу на 200 метрів - 20,07 с. Травма, отримана в результаті зневоднення, перешкодила Гею взяти участь у фіналі бігу на 200 метрів, але він не розглядав ці змагання як втрачену можливість, скоріше як трамплін для його майбутніх досягнень: «Я був зосереджений на виступі за команду, зробив усе, що зміг , і це хороший досвід - як я повинен піклуватися про своє тіло. "Наприкінці року журнал« Новини легкої атлетики »(Track and Field News) віддав йому восьме місце серед кращих спринтерів Сполучених Штатів в бігу на 100 метрів і четверте місце серед спринтерів на 200 метрів, при цьому він був молодшим за всіх спортсменів, які посіли у цьому рейтингу більш високе місце, що стало свідченням його потенціалу як спринтера.

Останній рік, коли Тайсон Гей виступав як любитель, розпочався для спортсмена вдало: він встановив особистий рекорд і рекорд університету з результатом 6,55 с. в бігу на 60 метрів. Він допоміг університетській команді здобути ще одну перемогу в змаганнях з легкої атлетики на відкритих стадіонах під егідою NCAA, встановивши новий особистий рекорд 19,93 с. в попередньому забігу на 200 метрів і зайнявши третє місце у фіналі. Його партнер по тренуваннях і друг Уоллес Спірмон посів перше місце з результатом 19,91 с .- цього року його результат і результат Тайсона Гея (19,93 с.) Стали другим і третім найбільш швидким часом в бігу на 200 метрів у світі. Обидва вони взяли участь в естафеті 4 x 100 разом з Майклом Грантом і Омаром Брауном і перемогли з рекордом Арканзаса в 38,49 с. У червні 2005 року Тайсон Гей приймає рішення стати професійним атлетом, поставивши перед собою мету потрапити в команду США з легкої атлетики в бігу на 200 метрів на Чемпіонат світу в Хельсінкі.