Вікторія Федорівна Азаренко: биография

На Roland Garros, Азаренко, сеясь дев'ятою в одиночному турнірі, дійшла до чвертьфіналу, (попутно обігравши чинного (на той момент) чемпіона турніру Ану Іванович), де поступається першій сіяній Динарі Сафіній - 6-1 4-6 2-6. У парі (разом з Оленою Весніна), була посіяна 12-й і дійшла до фіналу (попутно обігравши пару Янь / Чжен (у чвертьфіналі) і Пен / Се (у півфіналі)). У фіналі вони легко поступилися чинним чемпіонкам турніру з Іспанії Медіні Гаррігес / Руано Паскуаль 1-6. 1-6.

Вікторія пропустила можливість провести вкаточний турнір на траві, знявшись з Істборн, посилаючись на травму стегна. На Вімблдоні Вікторія була посіяна восьмий. Азаренко дійшла до чвертьфіналу (попутно обігравши Надію Петрову), де поступилася майбутній переможниці турніру Серені Вільямс - 2-6. 3-6.

Фініш сезону пройшов на спаді результатів - у семи турнірах після Уїмблдону Вікторія жодного разу не виграла більше двох матчів і максимум чого змогла добитися - це чвертьфінал у Токіо. Проте не дивлячись ні на що вона вперше в кар'єрі потрапила на Підсумковий турнір у Доху.

На підсумковому турнірі в Досі Вікторія обіграє в першому матчі групи восьму сіяну Олену Янкович 6-2, 6-3. У другому матчі групи, Вікторія, кілька разів ведучи в рахунку і перебуваючи за крок від перемоги, все ж таки поступається Кароліні Возняцкі 6-1, 4-6, 5-7. Програш Возняцкі, загострив для Вікторії боротьбу за місце в півфіналі і щоб все таки вийти з групи Азаренко потрібно було обігравати другим альтернативного гравця в сітці підсумкового турніру Агнешка Радванська. Це їй майже вдалося - Вікторія вела 6-4, 5-2, проте потім поступилася дев'ять з десяти геймів, після чого змушена була знятися з матчу, через мучавших її серйозних спазмів м'язів ніг.

Азаренко завершила рік сьомий у світі з результатом виграних / програних матчів 45-15, маючи три виграних титулу в одиночному розряді та два в парному. Вікторія вперше в кар'єрі відібралась на Підсумковий турнір WTA.

2010

Рік початку на виставковому турнірі в Гонконзі, потім був зіграний перший офіційний турнір - в Сіднеї, де вдалося дійти до півфіналу, поступившись майбутній переможниці Олені Дементьєвої з Росії.

Потім був Australian Open - у парі (разом зі Світланою Кузнєцовою) вдалося дійти до 3-го кола (поступилися парі Блек / Хубер), а в одиночному турнірі вдалося дійти до 1 / 4 фіналу (причому у всіх виграних матчах незмінно оформляла один з виграних сетів за 6 геймів), де програла першій сіяній Серені Вільямс, причому вела по ходу матчу 6-4 4-0.

Після не надто вдалих ігор за збірну в Кубку Федерації (Вікторію вистачило на один неповний матч, а без неї збірна Білорусії не змогла вийти навіть з підгрупи) білоруська тенісистка попрямувала в Дубаї, де вперше за довгий час змогла дійти до фіналу в одиночному турнірі, який, однак, виграти не вдалося - Вінус Вільямс була сильнішою 6-3, 7-5.

Весняне американське турне-2010 складалося гірше, ніж рік тому - в Індіан-Уеллсі вдалося дійти лише до третього раунду, де довелося поступитися Маріє Хосе Мартінес Санчес; в Майамі же все закінчилося трохи пізніше - в четвертому колі непереборною перешкодою стала Кім Клійстерс. У одиночному рейтингу впала на дев'яте місце.