Володимир Степанович Голубничий: біографія

Володимир Степанович Голубничий біографія, фото, розповіді - радянський спортсмен

радянський спортсмен

Спортивна кар'єра

Першу золоту Олімпійську нагороду Володимир Степанович завоював на іграх 1960 року в Римі, вигравши у австралійця Ноеля Фрімена лише 20 метрів на фініші. Перемога далася радянському спортсменові не легко, стояла сильна спека, і лише завдяки грамотному розподілу витрат сил по ходу дистанції вдалося фінішувати першим.

На наступних Олімпійських іграх в Токіо радянський спортсмен завоював бронзову нагороду, причиною тому стала травма, отримана Голубничий на передолімпійських тренуваннях. По ходу олімпійській дистанції від перенапруги радянський легкоатлет втратив свідомість і впав, проте не був дискваліфікований і все-таки дістався до фінішу третім.

Наступні ігри 1968 року в Мехіко, спортсмен завершив тріумфально. Сталося це за драматичних обставин, перемогти Голубничого допоміг інший радянський скороход - Микола Смага, що став забійником по ходу дистанції, основним завданням якого було утримання високого темпу ходу, на перших двох третинах дистанції. На біговій доріжці стадіону радянські спортсмени з'явилися першими від фінішу їх відділяло 300 метрів, в цей момент відбулося несподіване, третім на стадіон вийшов мексиканських скороход Хосе Педрас, який підганяли співвітчизниками, порушуючи правила і практично перейшовши на біг, почала різко скорочувати відставання. У результаті мексиканець зміг обійти Миколи Смагу, і поступився Володимир Голубничий лише 1,6 секунди. Слід зазначити, що золота медаль, виграна Володимир Голубничий, стала першою нагородою найвищого гатунку на мексиканських іграх для збірної СРСР.

На іграх XX Олімпіади в Мюнхені радянський скороход завоював срібло, і це при тому, що весь 1971 був пропущений спортсменом через травми. На Олімпійських іграх 1976 року спортсмен фінішує 7-м.

В даний час Володимир Степанович Голубничий проживає в місті Суми, де і починав свій спортивний шлях, захопившись легкою атлетикою в перші роки після Великої вітчизняної війни. Щорічно восени в Сумах проводяться змагання зі спортивної ходьби - "Кубок імені Голубничого"

Джерела

За матеріаламиВ. МалаховСто великих Олімпійських чемпіонів. - Москва: Вече, 2006. - С. 225-230. - ISBN 5-9533-1078-1