Роберта Вінчі: биография

У 2005 році в Істбурне Вінчі здобуває першу перемогу в одиночному розряді над суперницею з першої десятки рейтингу: у чвертьфіналі вона перемагає десяту ракетку світу Анастасію Мискіну. Всього ж в цьому турнірі вона здобула шість перемог, включаючи три в кваліфікації, і дійшла до півфіналу, просунувшись зі 111-го рядка в рейтингу на 64-ю. Відразу після цього вона доходить до третього кола на Уїмблдоні, у першому колі перемігши посіяну двадцять третього Ай Сугіяма. У парах сезон складається для неї в цілому невдало, і навіть друга в кар'єрі перемога в турнірі WTA (в Портороз, Словенія) допомагає їй тільки повернутися до числа ста найсильніших. Вперше в кар'єрі вона закінчує сезон на більш високої позиції в одиночному розряді (де вона увійшла до топ-50), ніж у парному.

2006 Вінчі почала з третього в кар'єрі парного титулу WTA, завойованого в Канберрі. Надалі вона вдало зіграла в турнірах I категорії у Берліні та Римі, вийшла до третього кола на Відкритому чемпіонаті Франції і повернула собі місце в числі 50 кращих у парному розряді. В одиночному розряді вона дійшла до третього кола на Відкритому чемпіонаті Австралії, перемігши по дорозі посіяну двадцять сьомий Маріон Бартолі. У липні вона дійшла до півфіналу турніру WTA в Палермо, але надалі невдала гра не дозволила їй зберегти місце в сотні найсильніших. Зате Вінчі добивається важливого успіху у складі збірної Італії, вигравши Кубок Федерації. У фінальному матчі проти збірної Бельгії вона з Франческою Скьявоне принесла Італії вирішальне очко, перемігши Жустін Енен і Кім Фліпкенс, не зуміли продовжити боротьбу за рахунку 3-6, 6-2, 2-0 на користь італійок.

У 2007 році наступає прорив в одиночній кар'єрі Вінчі. Спочатку в Токіо вона перемагає 18-у ракетку світу Даніелу Гантухову, а потім в лютому в Боготі вперше в кар'єрі виходить у фінал турніру в одиночному розряді і виграє його, перемігши послідовно суперниць, посіяних під четвертим, другим і першим номером. Після Боготи вона входить в топ-50, але до кінця сезону їй не вдається там закріпитися. У парах вона три рази грає у фіналах, причому двічі, в турнірах I категорії, з Тетяною Гарбін, але починаючи з Відкритого чемпіонату Франції їх переслідують невдачі, і вони так і не пробиваються в підсумковий турнір сезону. Рік Вінчі завершує у фіналі Кубка Федерації, але на відміну від минулого розіграшу їй так і не довелося расчехліть ракетку, оскільки російська збірна після одиночних зустрічей розгромила італійок 4-0.

2008-2009

2008 рік виявився для Вінчі невдалим: вона не домоглася успіхів ні в одиночному, ні в парному розрядах. Вона представляла Італію на Олімпіаді в Пекіні, але в парі з Марою Сантанджело вони в першому ж колі зіткнулися з посіяними першими Світланою Кузнецовою і Дінарою Сафіною і програли 1-6, 6-3, 5-7. В кінці року вона опинилася далеко за межами першої сотні у парному розряді і з труднощами, завдяки перемозі в турнірі ITF, повернулася в неї в одиночному. У 2009 році в парах Вінчі з трьома різними партнерками чотири рази доходить до півфіналів турнірів WTA і повертається до сотні найсильніших. В одиночному розряді в Барселоні вона виграє другий у кар'єрі турнір, перемігши по шляху до титулу двох посіяних суперниць, і доходить до третього кола на Уїмблдоні. У вересні в Токіо вона здобула ще одну перемогу над суперницею з першої десятки рейтингу, якою стала її колишня парнерша Пеннетта, на той момент десятий ракетка світу. У Кубку Федерації вона втретє вийшла зі збірною у фінал, але і на цей раз зіграти в ньому їй не довелося, оскільки тепер вже італійська збірна після перших двох днів фіналу всуху розгромила американок.