Андре Агассі: биография

Наступний сезон став для Агассі менш успішним, ніж попередній. На рахунку один турнір в Орландо і один вихід у фінал у Римі. На Відкритому чемпіонаті США з тенісу, як і в минулому році, дійшов до півфінальної стадії, де знову шлях у фінал йому перегородив Іван Лендл. У 1990 році вперше в кар'єрі Андре Агассі доходить до фіналу турніру Великого шолома. На Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу сіяний під третьому номером Андре у фіналі поступається еквадорці Андресу Гомесу з рахунком 3-6, 6-2, 4-6, 4-6. Через три місяці Агассі грає свій другий фінал Великого шолома. У США у фіналі йому протистоїть американець Піт Сампрас. Андре не зміг нічого протиставити грі Піта і поступається в трьох сетах 4-6, 3-6, 2-6. На підсумковому турнірі світового туру ATP 1990 Агассі одержувати єдину в своїй кар'єрі перемогу. У фіналі був обіграний швед Стефан Едберг 5-7, 7-6 (5), 7-5, 6-2. У самому кінці сезону до Андре приходить ще один успіх, у складі збірної США він вперше перемагає у фіналі Кубка Девіса. На наступний рік Агассі виходить в третій для себе фінал кубка Великого шолома і другий поспіль у Парижі. На Відкритому чемпіонаті Франції в п'ятисетовому фіналі він програє іншому американцеві Джиму Кур'є 6-3, 4-6, 6-2, 1-6, 4-6.

У 1992 році Агассі виходить у фінал Вімблдонському турнірі. Це був вже четвертий фінал Великого шолома в кар'єрі Андре і на цей раз йому, нарешті, супроводжує удача. Перемігши по шляху німця Бориса Беккера і американця Джона Макінроя, у вирішальному матчі Андре переграє хорвата Горана Іванішевіч 6-7 (8), 6-4, 6-4, 1-6, 6-4. У цьому сезоні Андре перемагає ще на двох турнірах в Атланта і Торонто, довівши свій послужний список до 17-ти перемог на турнірах ATP, а також вдруге в кар'єрі в складі збірної США завойовує Кубок Девіса.

У 1993 Андре пропускає багато турнірів через травму кисті, і його результати йдуть на спад. У цьому році він виграв у одиночному розряді тільки два турніри в Сан-Франциско і Скоттсдейл і випав з першої десятки за підсумками року. За то в цьому році Андре виграє єдиний у своїй кар'єрі турнір ATP у парному розряді в американському Цинциннаті. Разом з Петром корду в фіналі була обіграна шведська пара Хенрік Хольм і Стефан Едберг 7-6, 6-4. У 1994 році, впоравшись з травмами, до Андре повертається його гра. У цьому році він виграє у п'яти турнірах в Скоттсдейл, Торонто, Відні, Парижі, а також на другому для себе турнірі Великого шолома Відкритому чемпіонаті США. На цей раз, обігравши по шляху Роберта Ерікссона, Гі Форже, Уейна Феррейру, Майкла Чанга, Томаса Мустера, Тодда Мартіна, у фінальному матчі з рахунком 6-1, 7-6 (5), 7-5 Агассі перемагає німця Міхаеля Штіха. Рік Андре закінчує на другій сходинці в рейтингу.

У силу різних обставин тільки в 1995 Андре дебютує на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу. Не віддавши по шляху жодного сету своїм суперникам, Агассі вийшов у фінал, де його чекав знайомий суперник Піт Сампрас. На цей раз успіх супроводив Андре Агассі. Вигравши з рахунком 4-6, 6-1, 7-6 (6), 6-4, Андре зумів зробити унікальне досягнення - виграти турнір Великого шолома на рік власного дебюту. У цьому ж році цих суперників чекає ще один фінал Великого шолома в США. На цьому турнірі удача вже на стороні Піта Сампраса, який зумів перемогти 6-4, 6-3, 4-6, 7-5. Крім Австралії Андре завоював ще 6 титулів, і другий рік поспіль фінішує на другому місці за підсумками року. Завдяки своїм виступам 10 квітня 1995 став дванадцятим тенісистом, хто по ходу сезону ставав першою ракеткою світу.