Жан-Карл «Джей-Кей» Верне біографія, фото, розповіді - французький автогонщик

французький автогонщик

Спортивна кар'єра

Картинг

• 2004: 2-ою в чемпіонаті Бельгії (Формулі-А). 21-ою в чемпіонаті світу (Формула-А).
  • 2001: 5-й вSpeedy Junior World Cupу «Берсі».
  • 2000: 3-й уFrance Cadet Championship.
  • 2002: 2-й в картингової кубку Монако.

Серії на машинах з відкритими колесами

Дебют у серіях на машинах з відкритими колесами відбувся у 2005-му році. Жан-Карл пілотував у французькій Формулі-Кампус вигравши свій дебютний чемпіонат. За 14 гонок сезону було виграно 6 гонок і 12 разів Верне приїжджав на подіум.

На наступний рік француз перебрався в інший національний чемпіонат - Формули-Рено 2.0. Сезон був закінчений на другому місці з двома перемогами і сім'ю подіумами.

На початку 2007 року Жану-Карлу дали проїхати декілька тренувань в рамках етапів серії А1 Гран-прі за збірну Франції. У цьому ж році концерн Red Bull включив француза у свою програму підтримки молодих пілотів. У цей рік в програму були вперше включені два французи: крім Жана-Карла в проект був включений Том Діллман. Верне і до цих пір значиться в цій програмі (з французів у RBJT також присутній Жан-Ерік вірно).

У цьому році Верне дебютував в європейській Формулі-3 за кермом машини команди Signature-Plus. Рік вдалося закінчити дев'ятим. Кращим фінішем стало друге місце. На зольдерском Мастерсі Формули-3 Жан-Карл фінішував третім (слідом за Ніко Хюлькенберг і Янном Кларі).

Верне продовжив виступи у євросерії і в 2008-му році і знову в Signature-Plus. Рік пройшов не набагато краще - восьме місце в загальному заліку і три подіуму (Норісрінг, Брендс-Хетч і Бугатті).

У 2009-му році Жан-Карл провів свій третій поспіль сезон в європейській Формулі-3. Його партнерами по команді були Міка Мякі і Тьяго Жерона. З 42-го старту французові вдалося здобути свою першу перемогу в серії (спринтерська гонка на Хоккенхаймрінг). У результаті за рік було одержано 2 перемоги і вдалося зайняти 5-е місце в загальному заліку. На завершальному рік Гран-прі Макао француз завоював поул-позицію до основної гонці, але в самому заїзді фінішував другим, пропустивши вперед [Мортара, Едоардо | Едоардо Мортара]] з-за барахлить коробці передач.

Після трьох не найуспішніших років у Формулі-3 кар'єра француза зробила несподіваний поворот - Жан-Карл вирушив до Нового Світу, підписавши контракт з командою Sam Schmidt Motorsports для виступів у серії Firestone Indy Lights в сезоні-2010. Там відразу вдалося показувати результат - Верне виграв перші ж дві гонки. і стабільно високо фінішуємо весь рік він, у результаті, завоював чемпіонський титул. Однак найважливіша гонка сезону не вдалася - 13-е місце в Freedom 100 стало одним з найгірших в сезоні.