Ентоні Ванден Боррі: біографія

Ентоні Ванден Боррі біографія, фото, розповіді - бельгійський футболіст, захисник англійського «Портсмута» і національної збірної Бельгії

бельгійський футболіст, захисник англійського «Портсмута» і національної збірної Бельгії

Вихованець бельгійського «Андерлехта», з 2003 по 2006 рік провів за клуб 69 матчів і забив 3 м'ячі. У складі «Андерлехта» три рази ставав Чемпіоном Бельгії і один раз вигравав Суперкубок Бельгії. У липні 2007 року перейшов в італійську «Фіорентина», але через чотири місяці був обміняний в «Дженоа». 13 серпня 2009 перейшов на правах річної оренди в англійський «Портсмут».

У складі збірної Бельгії дебютував 28 квітня 2004 року. Учасник Літніх Олімпійських ігор у Пекіні.

Ентоні Ванден Боррі почав займатися футболом у віці восьми років у складі юнацької команди футбольного клубу «Андерлехт» . У головній команді «Андерлехта» Ентоні дебютував 13 березня 2004 року в матчі проти «Шарлеруа», що завершився перемогою «Андерлехта» з рахунком 3:2, на той момент Ентоні було всього шістнадцять років. Всього у своєму дебютному сезоні в чемпіонаті Бельгії 2003/2004 Ванден Боррі зіграв у восьми матчах, а також став чемпіоном Бельгії. У наступному сезоні Ентоні все більше потрапляв в основний склад незважаючи на свій юний вік. У чемпіонаті Бельгії сезону 2004/2005 Ванден Боррі відіграв у 18 матчах.

У сезоні 2005/2006 Ентоні забив свій перший гол за «Андерлехт», це сталося 21 вересня 2005 року в матчі проти клубу «Рошель», Ванден Боррі відзначився на 3-ій хвилині матчу, який у результаті завершився впевненою перемогою його клубу з рахунком 5:1. Всього ж Ентоні в чемпіонаті відзначився трьома забитими м'ячами в 22-ох матчах, а його команда в 28-ий раз в історії завоювала чемпіонське звання.

22 липня 2006 Ентоні взяв участь в матчі за суперкубок Бельгії проти « Зюлте-Варегем », матч був зупинений через проливний дощ за рахунку 0:0. Через п'ять місяців, 20 грудня, матч був до грав до кінця і «Андерлехт» переміг з рахунком 3:1. У чемпіонаті «Андерлехт» знову зайняв перше місце, випередивши срібного призера «Генка» на п'ять очок. Ентоні провів відмінний сезон, відігравши в чемпіонаті 20 матчів, по ходу сезону до 19-річного крайнього правого захисника, який також може зіграти на позиції центрального захисника, так і півзахисника, виявляли цікавість багато європейські клуби, такі як «Баварія», «Ювентус» , «Інтер», «Тоттенхем Хотспур» і «Портсмут».

Незважаючи на інтерес з боку грандів європейського футболу, Ванден Боррі вирішив перейти в стан італійської «Фіорентини». 1 липня 2007 Ентоні підписав контракт з «Фіорентиною». Дебютував Ванден Боррі чемпіонаті Італії 7 жовтня 2007 року в матчі проти туринського «Ювентуса», Ентоні вийшов на заміну на 67-ій хвилині замість нападника Джампаоло Пацціні, до цього часу його команда поступався з рахунком 0:1, але в підсумку, завдяки голу Адріано Муту на 89-ій хвилині, «Фіорентині» вдалося піти від поразки. Головний тренер «фіалок» Чезаре Пранделлі не знаходив місце в основному складі для Ентоні, і тому 19 січня 2008 Ванден Боррі був обміняний «Фіорентиною» на нігерійського нападника «Дженоа» Папа Вайго, при цьому клуби поділили трансферні права на Ванден Боррі і Папи Вайго .

13 серпня 2009 Ентоні був відданий в оренду на один сезон до клубу англійської Прем'єр-лізі «Портсмут ».

У складі збірної Бельгії Ентоні дебютував 28 квітня 2004 року в товариському матчі проти Туреччини, де він вийшов на заміну замість Еріка Дефляндра на 90-ій хвилині.

У складі олімпійської збірної Бельгії Ентоні зайняв четверте місце на Олімпійських іграх в Пекіні 2008, в матчі за третє місце бельгійці поступилися олімпійської збірної Бразилії з рахунком 3:0.