Артем Олексійович Бутенін: біографія

Артем Олексійович Бутенін біографія, фото, розповіді - український футболіст, захисник клубу «Динамо»

український футболіст, захисник клубу «Динамо»

У ДЮФЛ з 2002 року по 2006 рік виступав за київське «Динамо». У 2006 році почав виступати за «Динамо-2» у Першій лізі Україні. У команді дебютував 20 квітня 2006 року в виїзному матчі проти харківського «Геліоса» (1:0). У «Динамо-2» вважався одним з найталановитіших гравців команди. Разом з командою двічі вигравав Меморіал Макарова в 2006 і 2009. 8 грудня 2007 дебютував в основі «Динамо» у переможному матчі Кубка України проти сімферопольської «Таврії» (3:0), Бутенін вийшов на 90-й хвилині замість Мар'яна Марковича. Разом з дублем «Динамо» Артем ставав переможцем молодіжної першості України в сезонах 2006/2007 і 2007/2008.

Влітку 2010 року був відданий в піврічну оренду в луцьку «Волинь», в команді він грав під 6 - м номером. У Прем'єр-лізі України дебютував 23 липня 2010 в домашньому матчі проти криворізького «Кривбасу» (0:0), Бутенін вийшов на початку другого тайму замість Саші Стевіча. В основному складі «Волині» він закріпиться не зміг і виступав за дубль, він зіграв 13 матчів і забив 3 голи. В кінці грудня 2010 Артем повернувся в «Динамо».

За юнацьку збірну України до 17 років виступав з 2004 року по 2006 рік і провів 26 матчів в яких забив 3 голи. За збірну до 19 років зіграв у 18 матчах в яких забив 2 м'ячі.

17 листопада 2007 провів єдиний матч за молодіжну збірну України до 21 року проти Ліхтенштейну (5:0), Бутенін вийшов на 77 хвилині замість Дениса Гармаша.

• Переможець молодіжного чемпіонату України (2): 2006/2007, 2007/2008.