Райан Бріско: біографія

Райан Бріско біографія, фото, розповіді - австралійський автогонщик

австралійський автогонщик

Ранні роки

Як і багато автогонщики почав з картингу, провівши першу гонку в 1993 році. Після ряду успіхів на цьому рівні він переїхав до Європи - перейшовши в чемпіонат Формули-Рено (в 2000). У 2001 він виграє італійський чемпіонат цієї серії (здобувши 5 перемог) і, виступаючи на обмеженому розкладі, стає 4-м в Єврокубку (здобувши 2 перемоги в 6 гонках).

У 2002, Toyota, яка прийшла у Ф1 , залучає його в свою молодіжну програму і Райан отримує статус її тест-пілота. а також місце в МЧ Ф-3000 - в команді Nordic Racing (чемпіон серії минулого року). Але жодного разу не потрапивши навіть в 11 кращих на фініші, він був після Сільверстоуна відправлений набиратися досвіду в більш молодшу серію - в німецьку Формулу-3. Сезон закінчив 13-м (тричі в останніх чотирьох гонках потрапивши на подіум).

На наступний рік перейшов у тільки що створену євросерії Ф-3, яку блискуче і виграв, отримавши 8 перемог в 20 гонках сезону. А з Угорщини був і зовсім притягнутий Тойотою до етапів чемпіонату світу в якості офіційного третього пілота (і тест-пілота по п'ятницях) (це сталося через те, що японці розірвали контракт з одним зі своїх пілотів (Крістіано да Маттей), перевівши на його місце попереднього № 3 (Рікардо Зонта )).

2005

Перед сезоном Бріско мав шанси стати основним пілотом, після того, як Jordan підписав контракт з Тойотою на постачання моторів, але замість цього був прибудований в IRL, в команду Чіпа Генассі. Де в нього все не цілком спочатку вдавалося - в тому сезоні він лише 6 разів (у 15 гонках) фінішував. А 11 вересня і зовсім потрапив у великий завал на Чікаголенд Спідвей, що коштував йому кінцівки сезону і тривалої реабілітації.

2006

Цілком зрозуміло, що результати минулого року не вселяли оптимізму і при першій же гідної кандидатури Райану було вказано на двері (заміна йому була знайдена в особі чемпіона серії 2005 Дена Уелдона).

Без особливого успіху стартував у IRL, ChampCar, А1 Гран-прі та V8 Supercars.

Відзначився сходом в 24 годинах Дайтона, непрохідний кваліфікації в 500 милях Індіанаполіса і трьома подіумами (3-й в Мілуокі (IRL), 3-й у головній гонці в Шанхаї і Занвоорте (А1 Гран-прі )).

2007

Відносні успіхи-2006 не залишилися непоміченими: Райан підписав контракт з Пенське на виступ за них за кермом Porsche LMP2 в АЛМС, а також домовився зі Стефаном Лукзо і Джеєм Пенське про виступ за їхню команду в 500 милях Індіанаполіса (з напівзаводські підтримкою чинного чемпіона змагання - Penske Racing).

В Індіанаполісі він зайняв 5-е місце, а в АЛМС, здобувши 3 перемоги, зайняв 3-е місце в загальному заліку свого класу .

2008

Налагоджені зв'язки з Penske Racing співслужили Бріско добру службу: коли один з основних пілотів команди в сезоні-2007 IRL - Сем Хорніш Молодший - прийняв рішення перейти в серію NASCAR, саме австралійцю запропонували зайняти його місце.

Але початок сезону не цілком вдалося (його партнер по команді - досвідчений Хеліо Кастроневеш - стабільно фінішував у Top4 і боровся за лідерство в чемпіонаті, а він за цей же час лише 2 рази потрапив в Top10) і дуже часто його дії на трасі опинялися під критикою з боку колег по гоночному пелетон.

Зате потім він показав свій талант в істинному красі - були здобуті 3 перемоги (в Мілуокі, Мід-Огайо і в себе вдома - на незачетной гонці в Серферз-Парадайз) плюс ще в Уоткінс-Глен, де лише необережність на рестарт (коли перед ним розвернуло лідера - Скота Діксона) коштувала йому перемоги. Стабільні результати в інших гонках (стабільні фінішу в Top10 і лише 2 сходу) дозволили йому в підсумку завершити сезон 5-м і продовжити конракт з Penske Racing в IndyCar.