Андерсон Луїс де Абреу Олівейра: біографія

Андерсон Луїс де Абреу Олівейра біографія, фото, розповіді - більш відомий як Андерсон - бразильський футболіст, півзахисник англійського клубу «Манчестер Юнайтед» і збірної Бразилії
День народження 13 квітня 1988

більш відомий як Андерсон - бразильський футболіст, півзахисник англійського клубу «Манчестер Юнайтед» і збірної Бразилії

Андерсон почав кар'єру в бразильському «Греміо», після чого перейшов в португальський клуб «Порту», ??в якому провів два сезони. З «Порту» він двічі виграв чемпіонат Португалії, а також став володарем Кубка і Суперкубка Португалії. У 2007 році перейшов в англійський клуб «Манчестер Юнайтед». З «Юнайтед» він виграв два чемпіонські титули Прем'єр-ліги, Лігу чемпіонів і Кубок Футбольної ліги.

За збірну Бразилії Андерсон дебютував у 2007 році на Кубку Америки, коли Бразилія стала чемпіоном цього турніру. Він також зіграв за олімпійську збірну Бразилії на літній Олімпіаді 2008 року, де бразильці зайняли третє місце.

Греміо

Футбольну кар'єру Андерсон розпочав у клубі « Греміо »з рідного міста Порту-Алегрі. У 2005 році він почав виступати за основний склад команди, зігравши в другій половині сезону 6 матчів у рамках бразильської «Серії А» (клуб за підсумками сезону вибув у «Серію B»), а також в першій половині чемпіонату Гаушу 2005 року. У матчі плей-офф проти «НАУТІКА Ресіфі» Андерсон забив найважливіший гол, який повернув «Греміо» в бразильську «Серію А». Після вилучень у «Греміо» грало лише 7 осіб, «триколірні» не змогли забити пенальті. Але єдиний гол у цій важкій зустрічі все-таки забив футболіст «Греміо» Андерсон, після чого він набув культовий статус серед уболівальників клубу.

Порту

У грудні 2005 року Андерсон перейшов в португальський клуб «Порту». Його дебютний матч за «Порту» відбувся 5 березня 2006 року. Бразилець зіграв свою роль у завоюванні командою титулу чемпіонів Португалії в сезоні 2005/06. У наступному сезоні 2006/07 Андерсон дебютував у Лізі чемпіонів УЄФА в першій груповій грі «Порту» проти московського ЦСКА. Проте в цьому ж сезоні бразилець отримав перелом ноги після підкату Константіноса Кацураніса в матчі проти «Бенфіки» і пропустив 5 місяців.

Манчестер Юнайтед

30 травня 2007 офіційний сайт «Манчестер Юнайтед» повідомив, що клуб домовився про перехід Андерсона з «Порту». Сума угоди не розголошувалася, але, як передбачається, вона склала близько 25 млн євро або 18 млн фунтів. 29 червня 2007 бразилець отримав дозвіл на роботу в Англії, а 2 липня підписав 5-річний контракт з чемпіонами Англії, ставши другим бразильським футболістом в історії «Манчестер Юнайтед» після Клеберсон.

Ще до переходу в «Манчестер Юнайтед» Андерсон дружив з португаломовний Кріштіану Роналду і Нані, своїми майбутніми одноклубниками. Після переходу бразилець отримав футболку з номером «8», яка раніше належала Уейну Руні. Дебют Андерсона за «Манчестер Юнайтед» відбувся 3 серпня 2007 року в товариській зустрічі проти «Донкастер Роверс». Бразилець відіграв 45 хвилин у цьому матчі, який завершився перемогою «Юнайтед» з рахунком 2:0.

1 вересня 2007 Андерсон провів свою першу офіційну гру за клуб в матчі англійської Прем'єр-ліги проти «Сандерленда». Вже через 35 хвилин після початку зустрічі бразильця замінили на Луї Саа, який і забив у цьому матчі переможний для «Юнайтед» гол. 19 вересня Андерсон зіграв свій перший матч за «Юнайтед» у Лізі чемпіонів проти лісабонського «Спортінга», вийшовши на заміну Райану Гіггзу на 76-ій хвилині. 26 вересня 2007 він відіграв повні 90 хвилин у матчі Кубка Ліги проти «Ковентрі Сіті». «Манчестер Юнайтед», що виставив на цей матч молодих футболістів з резервного складу, поступився суперникові з рахунком 2:0.