Бартош Босацкій біографія, фото, розповіді - польський футболіст, захисник клубу «Лех» і збірної Польщі

польський футболіст, захисник клубу «Лех» і збірної Польщі

Біографія

Клубна кар'єра

Виступав за молодіжну команду СКС 13 з свого рідного міста Познань. Взимку 1995 року потрапив у познанський «Лех». У чемпіонаті Польщі дебютував 29 квітня 1995 у матчі проти Любинського «Заглембе» (2:2). У сезоні 1995/1996 став основним гравцем команди, провівши 26 матчів у чемпіонаті. Влітку 1998 року перейшов в «АМіК» з міста Вронкі. У команді дебютував 25 липня 1998 року в матчі проти познанського «Леха» (2:1). Перший гол забив 17 жовтня 1998 року в матчі проти «Одри» з Водзіслава-Шльонський (3:1), Босацкій забив гол на 20 хвилині у ворота Гжегожа Томали. Разом із командою виграв Кубок Польщі: 1997/1998, 1998/1999 і 1999/2000. Влітку 2002 року знову опинився в «Лєху». У сезоні 2003/2004 виграв Кубок Польщі в фіналі «Лех» обіграв варшавську «Легію» за сумою двох матчів (2:1). Влітку 2004 року перейшов у німецький "Нюрнберг", клуб за нього заплатив 150.000 ?. У команді в той час грав інший поляк Томаш Хайт. У Бундеслізі дебютував 7 серпня 2004 у виїзному матчі проти «Кайзерслаутерна» (1:3). Всього за «Нюрнберг» в чемпіонаті Німеччини провів 17 матчів.

Взимку 2006 року знову повернувся в «Лех». Влітку 2008 року взяв участь в успішній кваліфікації до Ліги Чемпіонів, «Лех» обіграв азербайджанський "Хазар-Ленкорань» і швейцарський «Грассхопперс». У групі «Лех» зайняв 3 місце поступившись іспанському «Депортіво» і російському ЦСКА і обійшов французький «Нансі» і голландський «Фейєноорд». У 1 / 16 фіналу «Лех» поступився італійському «Удінезе». Бартош все в Лізі Чемпіонів провів 8 матчів. У сезоні 2008/2009 «Лех» зайняв 3 місце в Екстракласи поступившись варшавської «Легії» та краківської «Вісли». У Кубку Польщі «Лех» здобув перемогу, у фіналі обігравши хожувскій «Рух» (0:1). 26 квітня 2009 провів свій 300-сотий матч у чемпіонаті Польщі й увійшов до клубу 300, сам матч закінчився нічиєю проти в «Легії» (1:1), за «Лех» гол забив Роберт Левандовський. Зараз Бартош Босацкій капітан «Леха».

Кар'єра в збірній

У національній збірній Польщі дебютував 10 лютого 2002 року в місті Лімасол в товариському матчі проти Фарерських островів (2:1), Босацкій вийшов на 46 хвилині замість Томаша Москаль. Наступну гру провів через 2 роки 28 квітня 2004 року в матчі проти Ірландії (0:0), Босацкій вийшов на 81 хвилині замість Томаша Клоса. Бартош був включений головним тренером збірної Польщі Павлом Янасом на чемпіонат світу 2006 в Німеччині, через медичних проблем Даміана Горавского. Перший матч на мундіалі провів 14 червня проти господарів німців (1:0), Німеччина виграла завдяки голу Олівера Невіла у додатковий час. В останньому матчі 20 червня проти Коста-Ріки (1:2), забив 2 голи у ворота Хосе Порраса. І був покликаний кращим гравцем матчу. У своїй групі А, Польща зайняла 3 місце поступившись Еквадору та Німеччини і випередивши Коста-Ріку.