російська тенісистка

Спортивна кар'єра

Початок

2006

Через травми і хвороб довелося пропустити весь сезон 2006. Було зіграно лише два матчі на Кубку Кремля і в бельгійському Хассельт. На Кубку Кремля, в першому колі Бовіна програла Шахар Пеєр 6-2 6-0. А в бельгійському Хассельт Агнешці Радванській з Польщі 6-4 6-2.

2007

2007 склався для Бовіно вельми невдало. Почала Олена його на турнірі в австралійському Хобарті, але в першому колі у впертій боротьбі поступилася австралійці Ніколь Пратт 6-2 6-7 (4-7) 6-1. Потім такий же результат був показаний на турнірах в Сіднеї і Australian Open, де Бовіна поступилася Катаріні Среботник 6-3 6-1 і Лі На 6-4 6-3 відповідно. Після турнірів в Австралії, Олена пропустила більшу частину турнірів, і повернулася тільки в червні на турнірі в голландському Хертогенбосе, але знову у першому колі програла Роберта Вінчі з Італії 6-0 6-4. На американській серії турнірів було зіграно декілька матчів. У Стенфорді в першому колі Бовіна програла Пен Шуай з Китаю 6-3 6-4. На турнірі першої категорії в Сан-Дієго, Олена Бовіна змогла дійти до другого кола, перегравши Коко Вандеведж з США 6-3 7-5, а в другому раунді програла 4 сіяному Надії Петрової 6-3 7-5. Серія невдач продовжилася на турнірі в Лос-Анжелесі, де в першому колі була програна зустріч Марії Кириленко 7-6 (8-6) 6-3. Наступним турніром, з серії US Open, був турнір у Нью-Хейвені. Тут Бовіно довелося грати кваліфікаційний відбір, у першому колі була обіграна італійська тенісистка Сара Еррані 6-1 6-3. Але другому колі Олена у впертій боротьбі поступилася іспанській тенісистці Віргінії Руано Паскуаль 3-6 7-6 (7-4) 6-2. Завершальним турніром 2007 року для Бовіно став турнір ITF у Харкові. Пройшовши через кваліфікацію, Бовіна дісталася до чвертьфіналу, де відмовилася грати матч з Оленою Бондаренко з України.

2008

У 2008 році Олена брала участі в турнірах ITF, але далі кваліфікації пройти змогла на турнірі в Сен-Жаденсе. У першому колі обігравши співвітчизницю Аліну Жидкову, але в 1 / 4 поступилася Петра Цетковський. Потім на початку червня Бовіна вийшла до чвертьфіналу турніру в Рим-Тіро е. Воло, півфінал у Кунео. 27 липня на турнірі 4-ої категорії в словенському Порторожі змогла через кваліфікацію дійти до чвертьфіналу, де поступилася четвертій сіяній Анабель Медіні Гаррігес 3-6 2-6. Брала участь у кваліфікації на турнірі в Стокгольмі, у другому колі програла Анастасії Павлюченковою. Перед US Open виграла турнір ITF 50.000 $ в Бронксі (Нью-Йорк), пройшовши через кваліфікацію, Олена переграла у фіналі екс-першу ракетку Німеччини Анну Олену Гронефельд 3-6 5-7. Потім пройшла в друге коло кваліфікації на турнірі Великого шолома в Нью-Йорку. Останнім кроком сезону був турнір ITF 100.000 у Братиславі, вигравши матчі кваліфікації, Олена Бовіна поступилася в першому колі чешці Барборі Заглавие-Стриковою 6-7 (6-8) 7-6 (7-3) 6-3.

2009

Новий сезон Олена почала з першого раунду кваліфікації на турнірі великого шолома в Австралії, де поступилася грецької тенісистки Елені Даніліду 6-4 7-6 (7-2). У лютому прийняла участь на турнірі серії International в Паттаї. В одиночному розряді у першому колі програла своїй співвітчизниці Вірі Душевіною 6-4 7-5, однак зуміла вийти до чвертьфіналу у парному розряді (з Ксенією Первак). У березні Олена зуміла через кваліфікацію виграти турнір серії k 25.000 (ITF) в іспанському Тенеріфе, обігравши у фіналі канадку Ребеку Марино 6-2 6-4. Потім пішли турніри в Барселоні (серії International), в Барі (k25.000), в Штуттгарті (Серія Прем'єр), але в основному Олена вибула на початківців стадіях. Прорив стався в португальському Ешторілі, де Олена у кваліфікації обіграла Олександру Стівенсон, Медісон Брінгл і юне обдарування Португалії Мішель Ларше де Брітт, а в основній сітці перемогла співвітчизницю Аллу Кудрявцеву 6-1 6-3. У другому раунді, перевіривши на міцність, поступилася 4-й сіяній Сабін Лісицькі 6-4 7-5. Після такого прориву, Олена досягла 147 рядки світового рейтингу. Далі Бовін спіткала серія невдач на турнірах, де Олена не могла подолати бар'єр першого раунду. Це турніри в Сент-Жаденсе, Кваліфікації Ролан Гаррос, Галатіна, Марселі. Однак за цей період були показані непогані результати в парному розряді, це перемога в Галатіна (ITF 25.000) c Регіною Куликової, фінал турніру в Марселі (ITF 100.000) з Тими Бачинські зі Швейцарії. Беспобедная серія в одиночці припинилася на турнірі серії International у Празі. У першому раунді кваліфікації Олена обіграла українку Вероніку Капшай 6-4 6-4, але у другому колі поступилася першій сіяній квал Тіми Бачинські 6-3 6-1. Вихід в другий раунд кваліфікації підкорився Олені і на подібних турнірах в словенському Порторожі та Стамбулі. Перед US Open був зіграний турнір серії ITF25.000 в бельгійському містечку Вестенде, тут Бовіно був досягнутий вихід у півфінал, де вона поступилася відомої гречанці Елені Даніліду 6-4 6-2. На кваліфікаційному турнірі US Open Олена поступилася відразу ж у першому колі 16 сіяною Івонн Месбургер з Австрії 6-2 6-3. У середині вересня Бовіна виграла показовий турнір у Франції, обігравши у фіналі Жюлі Куан 6-1 3-6 7-6. У цьому турнірі брали участь відомі французькі тенісистки - Алізе Корне, Жюлі Куан, Юлія Федосова, Стефані Форетс. Потім в осінній серії турнірів Бовіна показала непогані результати, в тому числі півфінал в іспанській Гранаді (ITF 25.000), чвертьфінали в Сент-Рафаелі і Нанті (обидва ITF 50.000), другий раунд у Барселоні (ITF 50.000) і чвертьфінал в чеському Пршерове (ITF 25.000). Сезон 2009 Олена Бовіна закінчила на 210 місці рейтингу WTA.

2010

Новий 2010 сезон Олена Бовіна почала з кваліфікації Australian Open в матчі з Селлі Пірс, обігравши її 6-2 6-2. Але потім в другому раунді Бовіна поступилася німкені Юлії Шруфф 6-3 6-4. У лютому тенісистка брала участь у турнірах ITF в Каарсте (ITF 10.000) і Бельфорі (ITF 25.000), останній турнір Олені вдалося виграти в одиночному і парному розрядах. Наступним змаганням був турнір в Малайзії, вигравши матчі кваліфікації, в першому колі Бовіна програла відомої китайської тенісистці Чжен Цзе 6-4 6-3.