Олена Янкович: биография

В кінці сезону Олена вперше зіграла на підсумковому чемпіонаті Жіночої тенісної асоціації. Кінець важкого сезону позначився - спочатку була програна зустріч з Енен (за рік Олена програла їй 7 (!) Раз), потім Ганні Чакветадзе, і, наостанок (матч не мав турнірного значення - обидві учасниці залишали після нього турнір), Бартолі, знявшись після програшу в першому геймі другого сету.

Рік закінчила третьої, але наднапруженому ігрове розклад на наступний рік було переглянуто в сторону зменшення навантаження.

2008

2008 розпочала з поразки у фіналі турніру Кубок Хопмана в парі з Новаком Джоковичем. Далі був чвертьфінал турніру в Сіднеї. програний чеської тенісистці Ніколь Вайдішової.

Потім був відкритий чемпіонат Австралії. Зустріч перша кола проти австрійської тенісистки Таміра Пашек Олена виграла у трьох сетах - 2-6, 6-2, 12-10 за 3 години 15 хвилин. По ходу вирішального сету обидва гравці не раз брали медичні перерви. Вистоявши в цьому матчі, Олена потім без великої праці дійшла до 1 / 4, де обіграла діючу чемпіонку турніру Серену Вільямс у двох сетах - 6-3, 6-1. У півфіналі сербська тенісистка поступилася майбутній переможниці турніру Марії Шарапової - 3-6. 1-6.

послідували за цим азіатські турніри принесли Олені 2 чвертьфіналу (Дубай (перша категорія) - програш Лі На; Бангалор (Індія) (друге категорія) - програш Янь Цзи) і 1 півфінал (Дубай ( другий категорія) - програш Світлані Кузнєцовій - 3-6, 6-3. 3-6).

Підготовку до Ролан Гаррос Олена почала з півфіналу Pacific Life Open (поступилася Ані Іванович) і фіналу на туріе в Майамі (поступилася Серені Вільямс (обидва - 1-я категорія). Далі були ще 2 чвертьфіналу на турнірах 1-ї категорії - у Чарльстоні (програла Вірі Звонарьовій і в Берліні (програла Олені Дементьєвою. Підготовка до грунтового турніру Великого Шолома завершилася перемогою на турнірі 1 -ї категорії в Римі.

Впевнене просування до титулу в Парижі (суперницям не було віддано жодного сету), було перервано в півфінальному матчі з співвітчизницею Аною Іванович, де, зробивши на 23 невимушені помилки більше суперниці Олена програла матч і титул 1-ої ракетки світу.

Травма, з якою Олена догравала півфінальний матч на Ролан Гарросі, не дозволила їй виступати до Вімблдону, де до однієї не долеченной травмі додалася інша. Турнір завершився на стадії 4-го кола, поразкою від тайської тенісистки Тамарін Танасугарн.

До липневого турніру в Лос-Анжелесі травми були вилікувані, але брак ігрової практики позначався. Олена раз за разом пропускала можливість стати 1-ою ракеткою світу (у Лос-Анжелесі перешкодила Дінара Сафіна (програш у півфіналі), але в Монреалі вона все ж виконала завдання - поразка на ранній стадії Ани Іванович, разом зі своїм власним виходом до чвертьфіналу дозволили їй стати першою ракеткою світу, ставши 18-й тенісисткою, якій це вдалося).

Проте лише чвертьфінал на Олімпійськими іграх знову відкинув її на 2-е місце.

Шанс повернутися на 1-е місце був у Янкович на US Open, для чого їй треба було пройти на турнірі далі основних своїх суперниць. І це її майже вдалося - Олена в 5-й раз в своїй кар'єрі вийшла в півфінал турніру Великого Шолома і вперше його виграла, однак у фіналі її чекав програш від Серени Вільямс, яка і очолила рейтинг. Янкович залишилася другою.