Анте Яжіч: біографія

Анте Яжіч біографія, фото, розповіді - канадський футболіст хорватського походження, гравець американського клубу «Чівас США» і національної збірної Канади
-

Анте Яжіч почав свою футбольну кар'єру в молодіжному клубі «Халіфакс Кінг оф Донеір». У 1996 році Анте потрапив до університету Делхаузі, там Анте виступав за місцеву футбольну команду «Делхаузі Тайгерс». У 1997 році Яжіч вирушив до Хорватії грати за клуб «Хрватскі Драговоляц», який виступав в одному з нижчих дивізіонів Хорватії. У складі «Хрватскі Драговоляца» Анте провів 54 матчі і забив 4 м'ячі.

У 1999 році Анте став гравцем «Хайдука» з міста Спліт. У своєму першому сезоні язичієм провів 24 матчі і забив 1 м'яч в чемпіонаті Хорватії сезону 1999/2000, а його клуб посів друге місце в чемпіонаті, відставши на 14 очок від загребського «Динамо». У сезоні 2000/2001 Анте провів всього 16 матчів в чемпіонаті, після чого перейшов в австрійський «Рапід» з Відня. У «Рапіді» Анте регулярно виходив в основному складі, за чотири сезони він провів 107 матчів і забив 1 гол.

У 2004 році Анте перейшов у російський клуб «Кубань», ставши першим канадцем в чемпіонаті Росії. Анте дебютував за «Кубань» 3 липня 2004 року, вийшовши на заміну на 46-й хвилині в матчі 14-го туру чемпіонату Росії проти московського «Динамо», матч завершився внічию 0:0. Усього Анте провів за «Кубань» 11 матчів.

У своєму останньому матчі, який відбувся 23 жовтня 2004 року, проти московського «Торпедо», Анте вийшов на заміну на 44-й хвилині матчу, після закінчення першого тайму Анте не покинув поле, а став розминатися, чекаючи початку другого тайму. Після початку другого тайму стало ясно, що Яжіч отримав травму під час розминки, так на 46-й хвилині другого тайму його замінив Маріян Вука, таким чином Анте встановив своєрідний рекорд сезону, провівши на полі після заміни дві хвилини, після яких його замінили. Як пізніше з'ясувалося, Яжіч отримав травму задньої поверхні стегна, більше Анте в складі «Кубані» не з'являвся. За підсумками чемпіонату Росії 2004 «Кубань» зайняла 15-е місце, таким чином залишивши вищу футбольну лігу Росії. Яжічу довелося покинути клуб, тому що в першому дивізіоні мав місце істотний ліміт на легіонерів.

Протягом півроку Анте не виступав ні за один клуб. 27 червня 2006 Анте підписав контракт з клубом MLS "Лос-Анджелес Гелаксі». Протягом двох з половиною років Анте провів за клуб 44 матчі. 15 січня 2009 Анте був обраний на драфті під 19 номером клубом «Чівас США».

У національній збірній Канади Анте Яжіч дебютував в 2004 році, за цей час Анте провів 25 матчів і забив 1 гол.

• Срібний призер чемпіонату Хорватії: 1999/2000