Івета почала грати в теніс в 7 років, коли батько Властіміл Бенеш привів її в секцію. Мати Івети - Ірена Бенешова. Сестру також звуть Ірена.

Бенешова - лівша з дворучним ударом справа. Вона грає переважно крученими ударами з верхнім обертанням (топ-спинами) і вважає за краще довгі розіграші на задній лінії. Івета не володіє потужним завершальним ударом, але з обох сторін грає стабільно, а бекхенд навіть гостріше форхенд. Подача Івети не дуже потужна із сильним обертанням.

Улюбленим покриттям Бенешовою є грунт. Улюблений удар - бекхенд.

Спортивна кар'єра

2002 - 2004

У 2002 році на Ролан Гаррос Івета вперше пробилася в основну сітку турніру Великого Шолома і навіть подолала перший коло, але у другому поступилася у впертій боротьбі господині кортів Наталі Деші 6:4 1:6 4:6. В кінці року Івета входить до першої сотні рейтингу.

Наступний сезону Бенешова проводить не настільки успішно покинувши топ-100, але зате в 2004 стався прорив: на турнірі третьої категорії в мексиканському Акапулько Івета завойовує свій перший титул WTA, обігравши у вирішальному матчі італійку Флавію Пеннетту 7:6 6:4. Далі пішов третій коло супертурніру в Індіан-Уеллсі, фінал у португальському Ешторілі (там вона поступилася Емілі Луа з Франції) і півфінал в Будапешті.

Завдяки ці успіхам, Бенешова піднімається в топ-50, а після фіналу в Форест-Хіллі навіть стає 34-й, у підсумку закінчивши рік на 36-му місці рейтингу.

2005 - 2007

У 2005 відбувся невеликий спад і, маючи в активі лише два півфінали , Івета покинула першу полтиник.

2006 Бенешова почала з фіналу в австралійському Хобарті, де не змогла чинити опір Міхаелле Крайчек з Голландії 2:6 1:6.

На Відкритому Чемпіонаті Австралії того ж року Івета вперше досягла третього раунду турніру Великого Шолома, перемігши 5-у сіяну Марі Пірс 6-3 7-5. Проте потім нічим особливим не виділялася, завершивши рік 60-й.

Сезон 2007 став, безумовно, самим гіршим в кар'єрі Івети: у неї наступила затяжний ігрова криза і вона вилетіла з топ-100.

На початку 2008 спад продовжився: навесні Івета навіть вирішила пограти турніри ITF для підняття впевненості, що їй допомогло. Після успішних виступів на цих змаганнях (фінал і перемога) Бенешова відразу ж пробилася у фінал Ешторіла, де поступилася Марії Кириленко 4:6 2:6. Хороша форма повернулася до неї, і далі пішов вихід до третього кола Відкритого Чемпіонату Франції, після якого Івета повертається в першу півсотню рейтингу, закінчивши сезон сорок третьому.

2009

Цей рік став найвдалішим для Бенешовою.

Івета досягла фіналу на турнірі міжнародної серії в австралійському Хобарті, де програла співвітчизниці Петра Квітовою. На Австралійському чемпіонаті вона поступилася росіянці Олені Дементьєвій 4:6 1:6 у другому колі.

Навесні, після двох півфіналів грунтових турнірів у мексиканських Акапулько і Монтереї, а також чвертьфіналу на супертурнірі в Майамі, Івета Бенешова досягла найвищої для себе 25-го рядка в рейтингу WTA. Це сталося 6 квітня 2009 року. Непогано Івета виступила і на Відкритому Чемпіонаті Франції того ж року, пробившись до третього кола.