Ессам аль-Хадарі біографія, фото, розповіді - футболіст збірної Єгипту і єгипетського клуб «Ісмаїлі», народився 15 січня 1973 року в місті Думьят
-

Футбольна біографія

Клубна

Грати почав за команду рідного міста «Думьят», що виступала в другому дивізіоні Єгипту. Грав за команду протягом 4-ох сезонів.

У липні 1996 року перейшов у кращий єгипетський клуб - «Аль-Ахлі». За клуб виступав протягом 12-ти сезонів, вигравши безліч титулів як в Єгипті, так і в Африці.

У 2005 і 2006 роках у складі команди виступав на клубному чемпіонаті світу з футболу. У 2005 році клуб «Аль-Ахлі» поступився у чвертьфіналі клубу «Аль-Іттіхад» з Саудівської Аравії. У матчі за 5-е місце єгиптяни поступилися австралійському клубу «Сідней» з рахунком 1:2. У 2006 році «Аль-Ахлі» виступив більш вдало. У чвертьфіналі був обіграний австралійський «Окленд Сіті». У півфіналі з рахунком 1:2 «Аль-Ахлі» поступився бразильському «Інтернасьональ». У матчі за 3-тє місце був обіграний мексиканський клуб "Америка".

На рахунку аль-Хадарі є забитий гол. У матчі за Суперкубок КАФ 2002 проти південноафриканського «Кайзер Чіфс» він забив гол зі штрафного, зробивши рахунок 3:1. Підсумковий результат - 4:1.

Ессам аль-Хадарі посідає сьоме місце серед воротарів за тривалістю «сухий» серії - 1288 хвилин у період з 28 лютого по 21 серпня 2006 року.

Навесні 2008 року аль-Хадарі скористався правилом ФІФА, що дозволяє розірвати угоду з клубом після проведення в ньому певної кількості сезонів. Він самовільно покинув клуб і з'їздив до Швейцарії, щоб укласти контракт з клубом «Сьон». Єгипетський клуб відмовився визнавати юридичну правомочність цього контракту, а вболівальники закликали виключити його з команди і збірної Єгипту. Тим не менш, трансфер відбувся - у квітні 2008 року за 300 тисяч євро став гравцем швейцарської команди.

У «Сьон» він отримав перший номер і відразу став основним воротарем команди. Дебютував за команди 20 квітні 2008 року проти команди «Невшатель Ксамакс». Зустріч закінчилася з рахунком 1:1.

Клуб «Аль-Ахлі» звернувся до ФІФА зі скаргою на те, що аль-Хадарі перейшов в «Сьон» з порушенням контракту. В результаті голкіпер був дискваліфікований на 4 місяці. Ель-Хадарі і «Сьон» повинні виплатити «Аль-Ахлі» 900 тисяч євро. Також швейцарському клубу заборонено реєструвати нових футболістів до кінця сезону-2009/10.

20 липня 2009 за 600 тисяч євро футболіст перейшов в єгипетський клуб «Ісмаїлі».

Збірна Єгипту

За збірну виступає з 1997 року.

У 1998 році в Буркіна-Фасо був другим голкіпером команди. Основним голкіпером команди в той час був Надер аль-Сайед. Єгипет, перемігши у фіналі збірну ПАР, завоював свій 4-й титул найсильнішої команди Африки.

У 1999 році грав за збірну на Кубку Конфедерацій. Провів всі три матчі в якості основного воротаря. Єгиптяни зіграли внічию з Болівією і Мексикою, але в останньому матчі поступилися Саудівської Аравії.

У 2000 і 2002 роках аль-Хадарі брав участь в якості другого воротаря команди.

На Кубку африканських націй 2006 року Ессам був вже основним голкіпером команди. Він став героєм фіналу - в серії після матчевих пенальті відбив удари Дрогба і Б. Коне. За пенальті 4:2 перемогли єгиптяни, завоювавши 5-й титул чемпіонів Африки.

У 2008 році єгиптяни захистили свій титул, вигравши у фіналі у Камеруну. Аль-Хадарі був капітаном команди. За підсумками турніру потрапив до символічної збірної турніру.

У 2009 році грав за збірну на Кубку Конфедерацій. Захищав ворота у всіх трьох матчах своєї команди. Єгиптяни програли Бразилії і США, і виграли у переможець Кубка африканських націй: 1998, 2006, 2008 і 2010

• Триразовий переможець Ліги чемпіонів КАФ: 2001, 2005, 2006
  • Семиразовий чемпіон Єгипту: 1996/97, 1997/98, 1998 / 99, 1999/00, 2004/05, 2005/06, 2006/07
  • Чотириразовий володар Суперкубка Єгипту: 2003, 2005, 2006, 2007