Едуардо да Сілва Алвес біографія, фото, розповіді - більш відомий як Едуардо да Сілва
-

більш відомий як Едуардо да Сілва

Ранні роки

Виступав за молодіжний клуб «Нова Кеннеді» з рідного Ріо-де-Жанейро. У 1998 році в 15-ть років його батьки переїхали в Загреб, а він пішов займатися футболом в школу місцевого «Динамо». Пізніше він був відданий в річну оренду в клуб «Бангу». Потім повернувся в «Динамо» і незабаром підписав професійний контракт з клубом. Едуардо дебютував в першій команді «Динамо» у вересні 2001 року. У сезоні 2002-2003 був відданий в оренду іншому хорватському клубу Інтер (Запрешіч), де забив 10 голів в 15 матчах.

«Динамо Загреб (2003-2007)»

Повернувшись із оренди, Едуардо досить швидко закріпився у складі «Динамо». У 2004, 2006 і 2007 роках він визнавався кращим гравцем хорватської чемпіонату, вигравши у складі хорватського клубу 2 чемпіонату, Кубок і Суперкубок Хорватії.

Сезон 2006-2007 став найуспішнішим для Едуардо у складі загребського клубу, оскільки він забив 34 м'ячі в 32 матчах.

«Арсенал»

3 липня 2007, лондонський «Арсенал» підтвердив, що Едуардо перейшов в англійський клуб за 7,5 млн фунтів стерлінгів. Дебютував Едуардо в складі «Арсеналу» 19 серпня 2007 р. в нічийному матчі проти «Блекберн Роверс» (1:1). 10 днів по тому він забив свій перший гол за новий клуб у ворота празької «Спарти». До кінця 2007 року Едуардо закріпився в основному складі «Арсеналу», забивши протягом 2 подальших місяців кілька голів, віддати 2 гольові передачі і заробивши пенальті. 23 лютого 2008 в матчі з «Бірмінгемом» отримав жахливу травму, в зіткненні з Мартіном Тейлором (відкритий перелом ноги). Майже через рік, 16 лютого 2009 року Едуард знову вийшов на поле в складі Арсеналу і зробив дубль у матчі 1 / 16 фіналу Кубка Англії вразивши ворота Кардіфф Сіті, але через травму не зміг відіграти весь матч. У Прем'єр-Лізі він вперше вийшов на поле після травми у матчі-відкритті сезону 2009-2010, в якому «Арсенал» знищив «Евертон» 6:1. Тиждень потому відбувся непрятний інцидент у матчі проти шотландського «Селтіка», в якому Едуардо зробив «нирок» за що пізніше отримав дискваліфікацію на 2 європейських матчу, але пізніше це рішення було анульовано. 18 листопада 2009 Едуардо підписав новий довгостроковий контракт з «Арсеналом».

«Шахтар» (липень 2010 - наш час)

21 липня 2010 Едуардо підписав чотирирічний контракт з донецьким «Шахтарем», де головним тренером був Мірча Луческу. Інформація про суму трансферу не була розголошена за домовленістю між «Арсеналом» і «Шахтарем». Велику роль в переході Едуардо в «Шахтар» зіграв Даріо Срна його партнер по збірній. «Шахтар» цікавився Едуардо ще три роки тому, коли він виступав за «Динамо». 23 липня 2010 він був презентований, Едуардо взяв собі 11-й номер. Презентація складалася з прес-конференції з журналістами, а після Едуардо жонглював м'ячем на «Донбас Арені». У Прем'єр-лізі Україна дебютував 7 серпня 2010 в домашньому матчі проти клубу «Севастополь» (5:0), Едуардо вийшов у стартовому складі, відігравши один тайм він був замінений на Луїса Адріано. Після матчу Луческу залишився задоволений гроюДуду. Перший гол в чемпіонаті забив 21 серпня 2010 року в виїзному матчі проти луцької «Волині» (0:1), Едуардо вийшов на 56 хвилині замість Жадсона, а на 74 хвилині вразив ворота Ісси Ндойе. У Лізі чемпіоном за «Шахтар» дебютував 28 вересня 2010 у виїзному матчі проти португальської «Браги» (0:3), Едуардо вийшов на поле на 75 хвилині замість Луїса Суперкубка Хорватії (3): 2003, 2004, 2006

• Чемпіон Хорватії (2): 2005/2006, 2006/2007
  • Володар Кубка Хорватії (2): 2003/2004, 2006 / 2007