Пітер Ебдон: биография

На Scottish Masters 2001 Пітер в самому першому раунді був переможений Марко Фу з рахунком 2:5. Він потрапив до вісімки найсильніших на наступному турнірі - British Open. Перші два кола Ебдон подолав у впертій боротьбі, але потім програв Марку Кінгу 0:5. Потім Ебдон став фіналістом LG Cup, поступившись у фіналі Стівену Лі 4:9. На European Open Пітер знову оступився в першому матчі, але зате він зумів дійти до чвертьфіналу на чемпіонаті Великобританії, лише у вирішальному фреймі програвши Ронні О'Саллівану. Ще один чвертьфінал став невдалим для нього на Мастерс: там Пітер, також у вирішальній партії, все-таки пропустив вперед майбутнього переможця турніру Пола Хантера. Точно з таким же результатом він завершив свій виступ і на Welsh Open: і тут англієць знову поступився Хантеру. Потім він вийшов у фінал турніру запрошувального Irish Masters, але був переможений Хіггінсом, 3:10. А на китайському турнірі Ебдон вже в 1 / 16 не зміг впоратися з австралійцем Квінтеном Ханном, і програв тому з рахунком 3:5.

На заключному змаганні сезону Пітер Ебдон все-таки домігся своєї мрії. У фінальному матчі чемпіонату світу він зустрівся зі Стівеном Хендрі і в довгому, виснажливої ??поєдинку взяв гору над шотландцем - 18:17. До останнього удару було неясно, хто забере собі титул, адже і Пітер, і Стівен сильно нервували, але фінальна серія Ебдона в 59 очок стала вирішальною в матчі. Пітер зробив те, що йому ще в 1995 році передрікав Стів Девіс - став чемпіоном світу. Після цього тріумфу він вдруге за кар'єру зайняв третє місце в офіційному рейтингу. Крім того, Ебдон був визнаний кращим гравцем року за версією WPBSA.

Сезон 2002/03 Пітер провів не так добре, як попередній, про що свідчать його результати. Він досяг півфіналів на чемпіонаті Великобританії і European Open, а також двох чвертьфіналів інших турнірів, але не зміг захистити титул чемпіона світу, програвши в 1/4-й Хантеру, і опустився до сьомої сходинки у рейтингу.

В наступні півтора року спад гри Ебдона продовжилося, але численні невдачі йому вдалося заповнити перемогою на Irish Masters - тоді Пітер обіграв Марка Кінга з рахунком 10:7, і півфіналом на Player's Championship. На світовій першості англієць показав не найкращу гру, в першому раунді поступившись Іану Маккалох 8:10. За результатами сезону 2003/04 Ебдон виявився 8-м номером.

У 2004 році англієць вийшов в 1 / 8 Гран-прі та чемпіонату Великобританії, а трохи пізніше став півфіналістом на Уемблі. На Welsh Open-2005 Ебдон спочатку виграв у Джо Перрі та Девіда Грея, проте в 1 / 4 несподівано поступився Баррі Хокінсу. У Портомасо, на Кубку Мальти, Пітер знову зупинився на стадії 1 / 8 фіналу. На наступних же двох змаганнях він взагалі не пройшов стартові матчі. На заключному турнірі сезону, чемпіонаті світу, він в 1 / 16 обіграв Квінта Ханна - 10:2, а потім переміг Стівена Лі з рахунком 13:9. В 1/4-й Пітер зіткнувся з чинним чемпіоном О'Салліваном, і видав один з найкращих своїх матчів. Після десяти фреймів рахунок був 8:2 на користь Ронні О'Саллівана, але Ебдон не втратив нитку гри і почав повільно відіграватися. Настільки повільно, що буквально дратував Ронні. Знервований стан суперника було на руку Ебдону, і він вирішив застосовувати свій вкрай неспішний стиль гри до перемоги. Зрештою, матч був завершений далеко після опівночі, і Ебдон виграв з рахунком 13:11. У півфіналі його чекав гравець з кваліфікації - Шон Мерфі. Мерфі протягом усього турніру демонстрував незвично сильну для «кваліф» гру, і виграв у Пітера з рахунком 17:12, а згодом і став чемпіоном світу. Після цього сезону Ебдон так і залишився сьомим.