Пітер Ебдон: биография

У сезоні 1995/96 англієць показав чи не найкращу гру - він шість разів виходив у фінали різних змагань і два з них (Pontins Professional і Malta Grand Prix) виграв. На нерейтинговий турнірі на Мальті (місцевий Гран-прі) у фіналі він зламав опір Хіггінса - 7:4. В інших зустрічах він грав переважно з Хендрі (три фіналу) і щоразу програвав йому. Не був винятком і чемпіонат світу: на ньому Ебдон у фінальному матчі поступився шотландцеві з рахунком 12:18, хоча спочатку лідирував 3:1 і 4:2. За підсумками того сезону Ебдон зайняв рекордну для себе 3-е місце.

У сезоні 1996/97 англієць продовжив свою переможну серію, проте вже не так вдало. Він виграв ще два турніри: Scottish Masters і Thailand Open, але разом з тим у трьох поспіль змаганнях Пітер не зміг пробитися далі першого кола, а на першості світу екс-фіналіст вже в 1/16-й програв голландцеві Стефану Мазроцісу, 3:10 . Однак, завдяки двом півфіналів і чвертьфіналах інших турнірів, Ебдон зайняв цілком прийнятну п'яту позицію в рейтингу.

На стартовому турнірі - Гран-прі - Пітер знову оступився на першому етапі. На цей раз його суперником був Джонатан Берч, і він виграв у Ебдона з рахунком 5:3. На чемпіонаті Великобританії Ебдон досяг третього раунду і поступився Джейсону Прінсу, 5:9. Він також потрапив до півфіналу Welsh Open і в чвертьфінал чемпіонаті світу і Thailand Open. Але якщо на ЧС Пітер в боротьбі поступився Марку Уільямса - 11:13, то в Таїланді він «під нуль» програв Джону Перрот. У світовому рейтингу він опустився ще на два пункти і став сьомим. Можливо, ці відносні невдачі були пов'язані з тим, що у Ебдона з'явилася сім'я і нове захоплення - розведення скакових коней.

У 1998 році Ебдон все ж таки вийшов в 1 / 4 фіналу на Гран-прі, але програв молодому і талановитому гравцеві з Гонконгу - Марко Фу, 3:5. А потім, протягом практично всього залишився сезону англієць ні разу не зумів потрапити навіть до чвертьфіналу. Єдиним винятком став British Open - там Ебдон в 1/4-й поступився ірландцеві Фергалу О'брайаном з рахунком 4:5. На світовій першості Пітера вже в першому колі обіграв Меттью Стівенс. В результаті за ці півтора року він не добився великих перемог, від чого і відкотився до 13-го місця у світовому рейтингу снукерістів.

Справи у Ебдона одужали в наступному сезоні, коли він досяг фіналу British Open. Тоді його суперником був Стівен Хендрі. Пітер відмінно почав матч, повівши в рахунку 3:0, проте не зумів утримати таку перевагу і програв із загальним рахунком 5:9. У Кардиффі, на місцевому турнірі англієць дійшов до півфіналу, але в боротьбі за фінал поступився Хіггінсу, 4:6. На всіх інших змаганнях, включаючи чемпіонат світу, він вибував на ранніх стадіях. Проте, за підсумками цього сезону Ебдон все-таки піднявся на одне місце і став дванадцятим в світовому табелі про ранги.

У сезоні 2000/01 Пітер Ебдон завоював титул чемпіона British Open, вигравши у фіналі у Джиммі Уайта з рахунком 9:6. Він також переміг на турнірі Scottish Open - тоді у фіналі Пітер виграв у Доерті. Однак на більшості інших рейтингових змагань англієць добирався максимум до 1 / 8 фіналу. Лише на Irish Masters він дійшов до 1/2-й, а на чемпіонаті світу до чвертьфіналу. Серед нерейтингових турнірів можна було виділити 1 / 4 фіналу на Мастерс і 1 / 2 на Champions Cup. У рейтингу Ебдон майже вдвічі покращив свою позицію - він став сьомим.