Бренда Шульц-Маккарті: біографія

Бренда Шульц-Маккарті біографія, фото, розповіді - нідерландська професійна тенісистка, переможниця 16 турнірів Жіночої тенісної асоціації
-

нідерландська професійна тенісистка, переможниця 16 турнірів Жіночої тенісної асоціації

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Бренда Шульц почала грати в теніс з дев'яти років. У 1986 році вона взяла участь у своєму першому професійному турнірі, що проходив у Будапешті під егідою ITF. У січні 1987 року вона вже виграла в Чикаго свій перший турнір ITF, а в серпні вперше потрапила в основну сітку турніру Великого шолома на Відкритому чемпіонаті США, успішно подолавши кваліфікаційний етап.

У лютому 1988 року Шульц дійшла до фіналу турніру WTA в Оклахома-Сіті, перемігши посіяних сьомий і третьої Яну Новотни і Рафаелло Реджі, і вперше зайняла місце в першій сотні рейтингу WTA. Після виходу в квітні у фінал турніру WTA в Тайбеї вона увійшла до числа 50 найсильніших тенісисток світу, а потім дійшла до четвертого кола Відкритого чемпіонату Франції, де її зупинила п'ята ракетка світу Габріела Сабатіні. У змішаному парному розряді вона домоглася ще більш вражаючого успіху, пробившись із співвітчизником Майклом Схаперсом у фінал, де вони програли Лорі Макніл і Хорхе Лосано. Після цього, однак, вона практично не виступала до кінця сезону, провівши всього дев'ять матчів в одиночному розряді. Між Вімблдонський турнір і Відкритим чемпіонатом США вона не виступала зовсім. Тим не менш, вона зберегла за собою місце в Top-50 до кінця року, а на самому Вімблдоні стала чемпіонкою серед дівчат. У грудні вона вперше зіграла за збірну Нідерландів у матчі з іспанками, але поступилася Аранчі Санчес.

У 1989 році в Тампі Шульц виграла свій перший турнір WTA в парному розряді, а потім дійшла до півфіналу Відкритого чемпіонату Франції в парі з угорською тенісисткою Темешвар, обігравши по шляху четверту і п'яту посіяні пари. У результаті їх обіграла друга пара турніру - Наталя Звєрєва та Лариса Савченко. На Уїмблдоні вони дійшли до чвертьфіналу, перемігши восьму посіяну пару і програвши тільки беззаперечним лідерам парного тенісу Навратіловою і Шрайвер. У жовтні Шульц увійшла до числа 50 кращих тенісисток світу в парах. В одиночному розряді вона вже в січні дійшла до фіналу турніру WTA у Брісбені і до четвертого кола Відкритого чемпіонату Австралії, але розвинути успіх не зуміла і з працею до кінця року утрималася в першій сотні рейтингу.

У 1990 році в парі з Темешвар Шульц вийшла в півфінал Відкритого чемпіонату Австралії та чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Франції, а в кінці року з Каролін Віс до фіналу турніру в Нашвілле. В одиночному розряді її кращими досягненнями були четверте коло на Уїмблдоні і півфінал в Брісбені. Проте за підсумками сезону їй вдалося повернутися в Top-50. На наступний рік вона знову пробилася до четвертого кола Вімблдону, перемігши Новотни, сьому ракетку світу. У серпні в Скенектаді вона виграли свій перший турнір WTA в одиночному розряді і знову за підсумками року зайняла місце в числі 50 кращих тенісисток світу. У парах вона не домоглася значних успіхів і вибула з першої сотні.

У 1992 році Шульц вдруге в кар'єрі дійшла до півфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, тепер з американкою Стефані Реї, перемігши по шляху сьому і третю посіяні пари . Потім вони дійшли до півфіналу на турнірі I категорії у Майамі, програвши тільки майбутнім переможницям, посіяним першими Аранчі Санчес і Ларисі Савченко-Нейланд, і на турнірі II категорії в Амелія-Айленд, де їх також зупинили майбутні переможниці Санчес і Звєрєва. Надалі парний сезон був менш вдалим, і до його кінця Шульц знову опинилася за межами першої сотні в рейтингу. В одиночному розряді вона виграла свій другий турнір WTA в Бірмінгемі, а потім дійшла до фіналу в Палермо і Скенектаді, зберігши третій рік поспіль місце в числі 50 кращих тенісисток світу. На Олімпіаді в Барселоні вона виступала як в одиночному розряді (поразки у другому колі від посіяли перші Штеффі Граф), так і в парах (поразка у першому колі від майбутніх чемпіонок Джіджі і Мері-Джо Фернандес).