Йосип «Джо» Шимуніч біографія, фото, розповіді - хорватський футболіст, центральний захисник
-

хорватський футболіст, центральний захисник

Клубна кар'єра

Шимуніч народився в столиці Австралії Канберрі в сім'ї емігрантів - боснійських хорватів. Перші кроки у футболі зробив в знаменитій австралійській спортивної академії - Австралійському інституті спорту, з якого вийшли багато відомих австралійські футболісти, як наприклад великий приятель Шимуніча, Марк Відука. У сезоні 1995/96 Шимуніч прийшов у свій перший професійний клуб, «Мельбурн Найтс», де юний Йосип вже в першому ж сезоні виступив успішно, завоювавши з командою медалі чемпіонату Австралії. У сезоні 1996/97 Шимуніч забив свої перші голи в офіційних матчах - 2 в 14 матчах ліги.

Талановитим гравцем незабаром зацікавилися в Європі. Влітку 1997 року Шимуніч підписав контракт з німецьким клубом "Гамбург". У Бундеслізі молодий гравець не мав практично ніяких шансів відразу заграти, і дебютував лише в 33 турі, 22 травня 1998 року в виїзному матчі проти дортмундської «Боруссії», вийшовши на заміну на 84 хвилині. Команда завершила сезон на 9 місці. У сезоні 1998/99 він не провів жодного матчу. У наступному сезоні 1999/2000 він вийшов на поле в 6 зустрічах, а в зимову перерву став футболістом столичної «Герти», вартість трансферу склала близько 180 тисяч євро. У весняній стадії чемпіонату Бундесліги він не зіграв жодного матчу. У сезоні 2000/01 тренер "Герти" Юрген Ребер все частіше ставив Шимуніча до складу столичної команди, при цьому конкуренція в оборонній лінії була досить велика: в команді грали такі захисники, як Ейолфур Сверіссон, Марко Ремер або Костас Константинідіс. У сезоні 2000/01 «Герта» зайняла 5-е місце в Бундеслізі і потрапила до числа учасників Кубка УЄФА. Сезон 2001/02 був для Шимуніча більш успішним. Він нарешті став гравцем основного складу «Герти», що зайняла ще більш високе місце - 4-е. Виступ у Кубку УЄФА було не таким успішним, «Герта» поступилася в третьому раунді швейцарському «Серветт».

Влітку 2002 року в столичному клубі змінився головний тренер. Ребер поступився місцем голландцеві Хубу Стевенса, але на місці Шимуніча в основному складі команди це ніяк не позначилося. Футболіст стабільно виходив на поле в центрі оборони. У сезоні 2002/03 Шимуніч провів 22 матчі, а 7 грудня 2002 забив свій перший гол у Бундеслізі (ударом головою на 25 хвилині в матчі з «Вольфсбургом» (2:2)). В кінці сезону берлінці опинилися знову на 5-му місці. Значно гірше «Герта» провела сезон 2003/04. З Шимуніч в складі вона вилетіла вже в першому раунді Кубка УЄФА, поступившись польському «Гроцлін», а в бундеслізі зайняла лише 12-е місце. Сезоні 2004/05 команда провела впевненіше, зайнявши високе 4-е місце, Шимуніч провів у тому сезоні 30 матчів. У сезоні 2005/06 грав Шимуніч мало, проводячи більше часу, залучив травму, і в підсумку зіграв лише 18 матчів, а команда прийшла до фінішу на 6-му місці. У Кубку УЄФА «Герта» вийшла в групову стадію, пройшла далі, зайнявши в групі 3-е місце, але вже в наступному раунді не змогла переграти румунський клуб «Рапід» з Бухареста.

У сезоні 2006/07 Шимуніч зі своєю командою перемогли в Кубку Інтертото і вийшли в основний турнір Кубка УЄФА.

30 червня 2009 перейшов з «Герти» в «Хоффенхайм»

Кар'єра в збірній

Шимуніч міг вибирати, за яку збірну грати - Австралії або Хорватії, але з самого початку був рішуче налаштований представляти у футболі батьківщину своїх предків. У збірній Хорватії Шимуніч дебютував 10 листопада 2001 року в матчі зі збірною Південної Кореї (0:2), замінивши на 46 хвилині Влатко Джолонгу. У 2001 році під час відбіркових матчів чемпіонату світу 2002 року він не зіграв жодного разу, але в підсумку виявився включений в число учасників фінальної стадії, замінивши отримав травму Ігора Тудора. У чемпіонаті виходив на поле у ??всіх 3 матчах своєї збірної, проте так не змогла вийти зі своєї групи. Шимуніч входив до складу хорватської команди також і на чемпіонаті Європи 2004 року. У відбірковому турнірі він забив свій перший гол у збірній - 6 вересня 2003 року він вразив ворота збірної Андорри, а хорвати перемогли з рахунком 3:0.

У 2006 році він був включений в число гравців збірної на чемпіонаті світу в Німеччині. Там він також взяв участь у всіх матчах своєї команди. При цьому він став героєм курйозного випадку: У матчі групового етапу зі збірною Австралії від отримав три жовті картки в одному матчі. Перше своє попередження він отримав від судді зустрічі Грема Полла на 61 хвилині. На 90-й хвилині матчу арбітр знову показав йому жовту картку, однак при цьому не видворив його з поля. Як з'ясувалося пізніше, суддя записав це попередження до себе в блокнот на рахунок австралійських футболістів. Цю помилку не помітили ні бічні судді, ні інспектор матчу. Нарешті, на 93 хвилині Шимуніч побачив перед собою третю жовту картку і все-таки залишив поле.