Роман Сергійович Шаронов біографія, фото, розповіді - російський футболіст, захисник
-

російський футболіст, захисник

Клубна

Вихованець футбольної школи «Локомотив» Москва. Не пробившись до основного складу московського клубу Шаронов в 1997 році виїхав грати в китайський клуб другої ліги «Фуабей», а через півроку перейшов у клуб другого російського дивізіону «Металург» Красноярськ. У 1999 році «Металург» став виступати в першому дивізіоні, відігравши в красноярському клубі ще півроку Шаронов перейшов у казанський «Рубін» також виступає в першому дивізіоні. У 2002 році «Рубін» став чемпіоном першого дивізіону і завоював путівку в прем'єр-лігу.

У російській Прем'єр-лізі Шаронов дебютував 16 березня 2003. Перший свій гол у чемпіонатах Росії він забив 11 липня 2003 року в матчі «Локомотив» - «Рубін» (1:1). За підсумками сезону-2003 дебютант прем'єр-ліги «Рубін» посів третє місце в чемпіонаті, випередивши якраз «Локомотив» на одне очко.

Після закінчення свого контракту в кінці 2004 року Шаронова не вдалося продовжити відносини з казанським клубом, в якому він провів 6 років, і в січні 2005 він перейшов до клубу дебютант прем'єр-ліги «Терек». Цей рік став невдалим для команди Шаронова - завершивши чемпіонат на останньому місці, «Терек» повернувся в перший дивізіон. Незважаючи на бажання покинути команду Шаронова довелося залишитися, виконуючи дворічний контракт, в 2006 році він зіграв за грозненський клуб в половині матчів першого дивізіону (21 гра, 0 голів).

У січні 2007 року Шаронов підписав дворічний контракт з ярославський «Шинник», основним кандидатом з клубів першого дивізіону на вихід в прем'єр-лігу. «Шинник» у підсумку став переможцем у Першому дивізіоні 2007 року, виконавши завдання по поверненню в прем'єр-лігу за один рік.

На початку 2008 року Шаронов покинув «Шинник» незважаючи на діючий контракт з клубом через невиконання деяких умов угоди з боку «Шинника». 13 лютого 2008 казанський «Рубін» підписав з 32-річним захисником контракт на два роки. У першому своєму матчі за цей клуб Шаронов провів проти московського «Локомотива», своє повернення в клуб Роман відзначив голом. Цей гол став для нього єдиним в цьому сезоні.

У грудні 2009 року продовжив контракт з Рубіном до 2012 року.

У грудні 2009 року переніс операцію на хрестоподібних зв'язках коліна, орієнтовний період відновлення - півроку.

У Прем'єр- лізі провів 115 ігор, забив 4 м'ячі.

У збірній

Першим матчем за збірну Росії стала товариська гра 31 березня 2004 в Софії проти збірної Болгарії. Шаронов став першим гравцем «Рубіна», що вийшов на поле у ??складі національної збірної Росії.

На чемпіонаті Європи в Португалії в першому матчі збірної Росії проти Іспанії Шаронов вийшов у стартовому складі, а за п'ять хвилин до кінця зустрічі був видалений, отримавши другу жовту картку. Пропустивши гру проти Португалії, він зіграв 55 хвилин в останньому матчі збірної Росії на чемпіонаті з майбутнім чемпіоном збірної Греції, на початку матчу він заробив ще одну жовту картку на турнірі і в другому таймі був замінений.

Після чемпіонату Європи Шаронов зіграв ще у двох матчах збірної Росії - останньої стала гра проти збірної Словаччини (1:1) 4 вересня 2004 в рамках відбіркового циклу до чемпіонату світу 2006. А після матчу зі збірною Естонії 17 листопада 2004, який Шаронов провів на лавці запасних, у національну команду Росії він більше не викликався.