Маріан Чішовскій біографія, фото, розповіді - словацький футболіст, захисник румунського клубу
-

словацький футболіст, захисник румунського клубу "Тімішоара" і збірної Словаччини

Кар'єра

Клубна

Професійну кар'єру розпочав у 1996 році в клубі «Гуменне» з однойменного міста, провів у його складі 52 матчі, забив 1 гол, після чого, в 1999 році перейшов в братиславський «Інтер», за який виступав до 2004 року, провівши за цей час 115 матчів, забивши 5 м'ячів у ворота суперників і ставши, разом з командою, двічі чемпіоном Словаччини, один раз бронзовим призером і двічі володарем Кубка країни.

У липні 2004 року поповнив ряди клубу «Жиліна» з однойменного міста, де і дограв сезон, провівши 35 матчів і забивши 9 голів, чим допоміг команді завоювати титул віце-чемпіона Словаччини. У сезоні 2005/06 зіграв 19 матчів, забив 3 голи, після чого перейшов в братиславський клуб «Артмедіа Петржалка», в складі якого і дограв сезон, провівши 14 матчів, забивши 1 гол і ставши, вдруге в кар'єрі, віце-чемпіоном країни. У наступному сезоні клуб повторив досягнення, а Маріан зіграв 27 матчів і забив 6 м'ячів. Сезон 2007/08 став найуспішнішим для Чішовского за час виступів в «Артмедіа», він провів 28 матчів і забив 7 м'ячів, а його команда зробила «золотий дубль», вигравши в тому сезоні чемпіонат і Кубок країни. Примітно, що в кар'єрі Маріана це був вже 3-й «золотий дубль», перші 2 були ще у складі «Інтера».

У сезоні 2008/09 зіграв 5 матчів у чемпіонаті і 6 матчів, в яких забив 2 м'ячі, в попередніх раундах Ліги чемпіонів, після чого переїхав до Румунії, в клуб «Тімішоара» з однойменного міста, з яким підписав контракт на 3 роки, сума трансферу склала 450.000 ?. У складі нового клубу дебютував 13 вересня в виїзному матчі проти клубу «Університатя» з міста Крайова, в якому його команда здобула перемогу з рахунком 3:1. Усього за «Тімішоару» в тому сезоні провів 27 матчів, забив 3 м'ячі і став, разом з командою, віце-чемпіоном Румунії та фіналістом Кубка країни. У розіграші Кубка зіграв 4 матчі, у тому числі взяв участь в минулі 13 червня 2009 року в місті Тиргу-Жіу фінальній зустрічі, в якій його команда поступилася клубу ЧФР з міста Клуж-Напока з рахунком 0:3. У тій грі Чішовскій провів на полі весь матч, на 76-й хвилині отримав жовту картку.

У збірній

Брав участь в Олімпійських іграх 2000 року, зіграв в 2 зустрічах: 14 вересня вийшов у стартовому складі і відіграв весь проходив у Брісбені матч проти збірної Бразилії, в якому словаки поступилися з рахунком 1: 3, а Маріан «відзначився» на 68-й хвилині автоголом, і 20 вересня вийшов на заміну на 69-й хвилині проходив в Канберрі матчу проти збірної ПАР, в якому словаки добилися перемоги з рахунком 2:1.

У складі головної національної збірної Словаччини виступає з 2002 року.