Борис Франц Беккер: биография

1995 знаменувався для Беккера, здавалося, назавжди втраченої стабільністю та висококласну грою на Протягом усіх дванадцяти місяців: з 19 особистих турнірів, зіграних німцем, в 13-ти він проходив до ? фіналу і вище. При цьому, регулярно досягаючи завершальних стадій на змаганнях. Перемога в Марселі («Open 13») та фінал у Мілані (програний на тайбрейку вирішального сету Євгену Кафельникова - вже гравцеві Топ-10). Там же - в Мілані - Борис Беккер виграв і свій останній (15-й за кар'єру) чемпіонський титул у парному розряді, його партнером був француз Гі Форже.

Як завжди, найскладнішою виявилася «грунтова» частину сезону , але навіть на повільних кортах німецький тенісист знаходив можливість відзначитися. У 1995-му, дійшовши до фіналу турніру «Мастерс» у Монте-Карло, він в гранично емоційному поєдинку поступився (6-4, 7-5, 1-6, 6-7, 0-6) майбутньому тріумфатору «Ролан Гаррос» - австрійцю Томасу Мустеру. Проте найбільші очікування вболівальники пов'язували з трав'яними кортами Вімблдону, і Беккер їх не підвів. Здолавши у скрутному півфіналі лідера сезону - Андре Агассі (2-6, 7-6, 6-4, 7-6), він в сьомий раз за кар'єру вийшов у фінал, встановивши рекорд за цим показником серед тенісистів Відкритої Ери. Втім, скласти конкуренцію майбутнього рекордсмену - Піту Сампрасу, у вирішальному матчі німець не зумів, програвши в чотирьох сетах: 7-6, 2-6, 4-6, 2-6.

Але суперництво з провідними американськими тенісистами на цьому не закінчилося. У півфіналі Відкритого чемпіонату США, Беккера чекала ще одна зустріч з Агассі, яку першій ракетці світу вдалося виграти (7-6, 7-6, 4-6, 6-4). А з Сампрасом вони розіграли першість на заключному етапі серії «Мастерс» в Парижі. І, на жаль, знову невдало для Бориса: 6-7, 4-6, 4-6. Тим не менш, останнє слово в рейтингових баталіях сезону-1995 залишилося за Беккером. Ще раз програвши Сампрасу на груповій стадії Чемпіонату світу АТП, він все-таки пробився у фінал, де переграв іншого представника Сполучених Штатів - Майкла Чанга: 7-6, 6-0, 7-6.

Не можна не відзначити й таке важливе для Бориса Беккера подія 1995 року, як повернення в збірну Німеччини. Пропустивши два сезони у Кубку Девіса через згадуваного вище внутрікомандного конфлікту, він успішно відновив свою участь у змаганнях. Вигравши три одиночні поєдинку в командних матчах проти Хорватії та Голландії, він разом з німецькою збірною відправився до Москви через фінальну путівкою. Однак у півфінальному поєдинку з росіянами, навіть його перемога над Андрієм Чеснокова і успіх в тандемі зі Штіх (у парному матчі) не допомогли здолати господарів майданчика.

У 1996 році почався занепад ігрової кар'єри Бориса Беккера. У тому сезоні багато чого відбувалося в останній раз для німецького тенісиста, на тлі почастішали поразок у стартових раундах самих різних змагань. На січневому «Австраліан Оупен», він виграв свій останній турнір «Великого Шолома» - знову перегравши у фіналі Майкла Чанга (6-2, 6-4, 2-6, 6-2). А влітку, в останній раз мав першість на трав'яних кортах: у «Куїнс Клаб» він добув четвертий за кар'єру одиночний титул, вигравши фінал у Стефана Едберг: 6-4, 7-6. І гідно завершивши історію зустрічей проти основного суперника в своїй спортивній біографії.