Джеймс Чаманга: біографія

Джеймс Чаманга біографія, фото, розповіді - замбійський футболіст, грає на позиції нападника, або центрального півзахисника
-

замбійський футболіст, грає на позиції нападника, або центрального півзахисника

Професійну кар'єру починав у клубах вищої ліги замбійського чемпіонату «Нешіонал Ессемблі» і «ЗАНАКО».

У 2005 році переїхав до ПАР, уклавши контракт з клубом «Умтата Буш Бакс», що грали у вищій лізі чемпіонату ПАР. Для клубу сезон 2005/06 був невдалим - клуб вибув до першої ліги.

Сезон 2006/07 провів у клубі вищої ліги «Суперспорт Юнайтед», які зайняли підсумкове 6 місце в чемпіонаті. Чаманга став кращим бомбардиром клубу.

Після закінчення сезону був проданий в клуб «Морока Свеллоуз», за підсумками сезону 2006/07 зайняв 3 місце. З цим клубом пов'язаний його особистий рекорд - 5 голів в одному матчі, включаючи три м'ячі у період з 20-ї по 24-у хвилини гри, «Морока Своллоус» переміг «Платинум Старс» з загальним рахунком 6:2. У сезоні 2007/08 з 14 забитими м'ячами став найкращим бомбардиром чемпіонату ПАР.

У квітні 2008 року підписав контракт з клубом китайської суперліги «Далянь Шіде».

За збірну Замбії грає з 2005 року. Грав у трьох поспіль фіналах Кубка Союзу південноафриканських футбольних асоціацій у 2005-2007 роках. У 2006 збірна Замбії стала володарем кубка. Учасник Кубка африканських націй 2006 і 2008 років. Обидва рази збірна припиняла виступ на стадії групового етапу.