Майкл Депей Чанг: биография

Ну, а фінальний матч Кубка Девіса-1990 виявився для американців, що грали вдома, легкою прогулянкою. Вигравши перші ж три поєдинки в австралійців, команда Сполучених Штатів завоювала ювілейну - тридцяти - перемогу в найбільшому щорічному турнірі, що має статус неофіційного командного чемпіонату світу. А Майкл Чанг, що обіграв у трьох сетах Даррена Кехілл (англ.en: Darren Cahill), поповнив свою колекцію рекордів ще одним. Як наймолодший (18 років і 9 місяців) учасник переможного фінального матчу на Кубок Девіса.

Наступний рік - 1991-й - не був відзначений будь-якими значними досягненнями. Стабільно проходячи, як мінімум, два-три кола на майже всіх змаганнях, Майкл, проте, ніяк не міг досягти вирішальних стадій розіграшу. У той рік, дорогу йому перегороджували часто Стефан Едберг і Борис Беккер, які вели гостре суперництво за верхню строчку рейтингу. Винятком стала кінцівка сезону, в якій Чанг зумів завоювати єдиний титул (Бірмінгем, Великобританія) і дійти до фіналу на «Кубку Великого шолома», де його зупинив Девід Вітон.

А в 1992 році, Майклу Чангу особливо вдалася перша половина сезону. Почавши з «привітань» новоявленому лідерові рейтингу АТП - Джиму Кур'є (Чанг виграв у нього (6-3 6-3) вирішальний поєдинок турніру в Сан-Франциско), Майкл продовжив повторенням минулорічного досягнення свого співвітчизника. Він виграв один за іншим, обидва весняних етапу серії «Мастерс» в США: Індіан-Уеллс і Маямі. І, якщо в першому з них на шляху до тріумфу Чанг не зустрів жодного гравця з Топ-20, то у другому, йому довелося знову зіткнутися з Кур'є - знову виступав в якості лідера «посіву». У півфінальному поєдинку Майкл Чанг, ще раз, впевнено обіграв першу ракетку світу: 6-2, 6-4.

Втім, блискуче грав у той рік Джим Кур'є, незабаром, зумів взяти реванш у Чанга. Перегравши того (7-5, 6-3) у фіналі гонконгського турніру (англ.En: Salem Open). Також, не можна не відзначити і те, що подібний «дубль» (в один рік, Індіан-Уеллс плюс Майамі - найбільші турніри в серії «Мастерс») вдавався згодом, лише небагатьом тенісистам з тих, у кого в активі значиться перебування на першому місці рейтингу (Піт Сампрас, Андре Агассі, Марсело Ріос і Роджер Федерер). У результатах інших виступів найпомітнішим стало повторення торішнього успіху - вихід у фінал «Кубка Великого шолома». Однак і цього разу виграти турнір Майклу не вдалося: він поступився в трьох партіях Міхаелю Штіх.

1993-1997

1993-й став роком набуття справжньої стабільності - тієї, що відрізняє гравця високого класу. Якщо в попередній сезон великі зусилля були витрачені на повернення в Топ-10, то 1993 рік, майже весь, був проведений в десятці кращих. За винятком короткої «трав'яний» частини сезону на початку літа. І головне, Майкл Чанг став більше вигравати: вперше у своїй кар'єрі він отримав за рік понад три турнірних перемог.

Почавши сезон-1993 з чемпіонського титулу в Джакарті (англ.en: Jakarta Open), Чанг продовжив його півфіналами на турнірах в Сполучених Штатах, і до старту грунтової частини сезону встиг виграти ще змагання в Осаці (англ.en: ATP Osaka). На грунті найприкметнішим стала участь Майкла в Командному Кубку світу, де збірна США (у складі: Піт Сампрас, Майкл Чанг, Патрік Макінрой і Річі Ренеберг) зуміла завоювати єдину в 90-х роках перемогу, перегравши у фінальному матчі господарів майданчика - німців.