Льюїс Карл Девідсон Хемілтон: биография

Хемілтон перейшов в команду ASM, чинного чемпіона серії в сезоні 2005 року і домінував по ходу чемпіонату, вигравши 15 етапів з 20. Він міг заробити шістнадцяту перемогу але був дискваліфікований в Спа, після не відповідності боліда технічного регламенту, як і в кількох інших гонщиків. Також він виграв Формулу-3 Мастерс в Зандвоорт. Після цього сезону британський журналAutosportдодав його в «Топ-50 Пілотів 2005» розташувавши Хемілтона на 24-му місці.

GP2

Після успіху у Формулі-3, він перейшов в сестринську команду ASM ART Grand Prix в 2006. Як і команда у Формулі-3, ART була лідером в серії і заробила титул в 2005 з Ніко Росберг. Хемілтон виграв чемпіонат з першої спроби, випередивши Нельсіньо Піке і Тімо Глока.

Його найприкметнішими успіхами стало домінування на Нюрбургринзі, незважаючи на штраф за перевищення швидкості на піт-лейн. На домашньому етапі в Сільверстоуні, в рамках підтримки Гран-прі Великобританії, Хемілтон обійшов двох суперників за один обгін вBecketts, показав якнайшвидшу швидкість в GP2 (понад 240 км / ч) де обгони дуже рідкісні. Також він чимало обганяв в Стамбулі, коли його розвернуло і він відкотився на вісімнадцяте місце, але у фінальний поворот він вже увійшов другим. Він виграв титул при незвичайних обставинах, отримавши фінальне очко за швидке коло, через те що Джорджо Пантай був покараний в основний гонці в Монці. У спринті він фінішував другим, у той час як Піке шостим і в підсумку випередив його на 12 очок.

Завершення чемпіонату GP2 збіглося з вільною вакансією в McLaren, яка послідувала після відходу Хуана Пабло Монтойї в NASCAR і Кімі Райкконена в Ferrari. Після місяців припущень щодо Хемілтона, Педро де ла Роси або Гері Паффетта як напарника чинного чемпіона світу Фернандо Алонсо в 2007, Хемілтон був підтверджений в якості другого пілота команди. У McLaren йому оголосили про рішення 30 вересня, але новина не повідомляли аж до 24 листопада, боячись опинитися в тіні відходу Міхаеля Шумахера.

Кар'єра в Формулі-1

Сезон 2007

Було оголошено до початку сезону, що Хемілтон буде напарником захищає свій титул дворазового чемпіона Фернандо Алонсо, який приєднався до McLaren, пішовши з Renault.

Його дебют відбувся на Гран-прі Австралії, він кваліфікувався четвертим і фінішував третім, ставши тринадцятий пілотом Формули-1 хто зміг фінішувати на подіумі в дебютній гонці (виключаючи тих хто взяв участь в самому першому Гран-прі). На Гран-прі Малайзії, він знову стартував четвертим, на старті зміг обійти двох пілотів Ferrari, Феліпе Массу і Кімі Райкконена, і вперше в кар'єрі показав найшвидше коло в гонці. У Бахрейні Хемілтон вперше стартував з першого ряду стартового поля, кваліфіковані та фінішував другим позаду Масси. Льюїс знову фінішував слідом за Феліпе на Гран-прі Іспанії і став лідером чемпіонату. Це означало що він перевершив рекорд Алонсо і став наймолодшим лідером чемпіонату в історії.

Хемілтон фінішував слідом за Алонсо в Монако і згодом були чутки що йому заборонили боротися з напарником. FIA зняла звинувачення з McLaren після розслідування.