-

більш відомий як Джей Хіпс

Біографія

Молодіжна кар'єра

Джей грав на рівні коледжів за Університет Дьюка з 1995 по 1998 роки на позиції форварда. Кожні чотири сезони він вибирався в першу символічну збірну Конференції Атлантичного Узбережжя, тричі був фіналістом Германн Авард. У 1998 році виграв Міссурі Атлетик Клуб Авард (кращий гравець серед коледжів року). Також грав у 1996-1999 роках за баскетбольну команду Університету Дьюка під керівництвом Майка Кржіжевскі.

Професійна кар'єра

По завершенні навчання в Дюке, Хіпс був обраний під загальним другим номером на Драфті коледжів MLS 1999 клубом «Маямі Ф'южн». У тому сезоні він був визнаний новачком року, зігравши за клуб з Флориди 2511 хвилин в півзахисті і оборони. У наступному сезоні, зробивши 6 результативних передач і забивши 5 голів, він поки єдиний раз у житті був запрошений до збірної всіх зірок MLS, за яку провів один матч. У сезоні 2001 року був обміняний в «Нью-Інгленд Революшн» на Брайана Дансета. У фіналі Кубка MLS 2006 року проти Х'юстонського «Динамо» не забив вирішальний післяматчевий пенальті, удар якого парирував з Пет Онстед. Володар рекордів свого клубу «Нью-Інгленд Революшн» за кількістю матчів і хвилин, проведених в регулярному чемпіонаті.

на лютий 2009 року Хіпс провів більше всіх ігор в MLS серед американців, не грали за збірну, однак 25 червня він був включений до складу зоряно-смугастих на Золотий кубок КОНКАКАФ, а 11 липня дебютував в рамках групового турніру на поле в матчі з Гаїті. На тому турнірі Хіпс провів 4 гри. У фіналі американці були розгромлені мексиканцями з рахунком 5:0. Початок розгрому поклав Джей, збивши у своєму штрафному Джованні дос Сантоса, після чого Херардо Торрадо з пенальті відкрив рахунок, а на 88-й хвилині за рахунку 4:0 Хіпс був видалений за дві жовті картки.

3 грудня 2009 року оголосив про завершення кар'єри гравця.